Açılır Menüler Tasarlamak İçin Etkili Yöntemler - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Açılır Menüler Tasarlamak İçin Etkili Yöntemler

Açılır Menüler Tasarlamak İçin Etkili Yöntemler

Bir web sitesi, kullanıcı dostu bir navigasyon sunmuyorsa, güvensizlik kazandırır. Burası açılır menüler genellikle çok önemli bir unsur olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bir web geliştiricisinin bakış açısına göre açılır menüler dikkat dağıtıcıdır ve potansiyel müşteriler için karışıklık yaratır. Öte yandan, tasarımcılar açılan menülerin bir web tasarımından karmaşayı ortadan kaldırmada önemli olduğuna inanıyorlar.

Açılır menüleri kullanmak, kolay bir toplama yöntemiyle bilgi kavramak isteyen ziyaretçiler için zamandan tasarruf sağlayan bir yaklaşım haline gelebilir. Ne yazık ki, bazı aptalca hatalar tüm menü tasarımını mahvediyor ve web sitesinin arama motorlarını ve arama motorlarını tatmin etme kabiliyetini düşürüyor.

 

Açık ve İşlenebilir Başlıklar

 

Açılır menüyü kullanmanın temel amaçlarından biri, ilgili kategorilerinde önemli bağlantılardan oluşan büyük bir grubu göstermektir. Bağlantıları ilgili kategorilere giren kullanıcılara yardımcı olmak için, tüm bağlantıların organize bir şekilde bir araya getirilebilmesi için başlıklar kullandığınızdan emin olun.

 

İster Hover veya Tıklanabilir Menü olsun, Kullanıcı Dostu Yap

 

Hangi seçenek çok daha iyi ve kullanıcı bakış açısıyla sonuç odaklı olarak devam eden bir tartışma devam etmektedir. Dürüst olmak gerekirse, seçtiğiniz seçenek ne olursa olsun, tam bir kullanıcı dostu sunmalıdır. Bazı uzmanlar, gezinme menüsünün daha kullanışlı olduğunu, diğerlerinin ise tıklanabilir sürücünün kullanışlılığı nedeniyle daha fazla yanıt verdiği görüşündedir. Bu nedenle, bu rekabete fazla katılmamak daha iyidir. Bunun yerine, bir seçenek belirleyin ve kullanıcıları mümkün olduğunca kolaylaştırın.

 

USP'lerini belirt

 

Müşterilerinizin zamanından tasarruf etmeyi ve açılır menüdeki USP'lerinizi artırmayı amaçlamanız hayati yollardan biridir. Bu şekilde, anahtar ürünlerinize belirgin bir yer verilecek ve potansiyel müşterilerin doğrudan menü üzerinden tıklamalarını sağlayacaksınız.