Başarılı Bir Deneyim İçin Duyarlı Tasarım - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Başarılı Bir Deneyim İçin Duyarlı Tasarım

Başarılı Bir Deneyim İçin Duyarlı Tasarım

Bu, önemli bir adım olduğu için, duyarlı web tasarımı artık herhangi bir web sitesi geliştirme türü olduğunda tartışma konusu değildir. Tasarımcılar ve geliştiriciler olarak, etkin duyarlı tasarımın önemini ve son kullanıcılar için mükemmel bir deneyim sürdürmedeki rolünü anlamamız gerekir.

 

Verileri Analize Et ve Uygula

 

A / B test hizmetleri kitlelere tanıtıldığında, her site sahibine, doğrudan etkileşime girmeden kullanıcıların davranışlarını anlayabilen, iyileştirme için bir kapı açma fırsatı verildi. Artık mobil odaklı mobil web için de aynı ilkeleri uyguluyoruz, Google Analytics Mobil Raporlar gibi kullanışlı araçlar da kullanışlı olacak. Web sitesi kullanılabilirliği, GA tarafından sağlanan verileri analiz ederek test edilebilir ve daha iyi anlaşılabilir; ziyaretçilerin web sitesine erişmek için kullandıklarının kesin bir dökümünü içeren ve bunlarla sınırlı olmayan, ekran çözünürlüğünü ve tercih edilen tarayıcıyı gösteren daha da ileri giderek izleyicilerinizin. Google Analytics'in ücretsiz fakat kullanışlı bu özelliği, tipik bir kullanıcıyı daha iyi anlamanın ve veriyi kullanmanın bir yolunu sağlar.

 

Araçlar ve Yardımcı Programlar: Apptimize (Mobil A / B Testi)

 

Apptimize, eksiksiz bir mobil A / B testi için harika bir çözüm olan güçlü analitik özellikler sunar; avantajlı bir demo planı ile başlayarak hem iOS hem de Android platformlarında testler yapmanıza izin verir.

 

 

E-ticaret:

 

Duyarlı e-ticaret web siteleri muhtemelen mağazanın gelirini ve başarısını doğrudan etkilediği için en çok ilgi ve çaba gerektiren e-ticaret web siteleridir. Kuşkusuz, mobil e-ticaret, kullanıcıların 2013'te 14 milyar dolar harcadıklarını göz önüne alarak, hiçbir mağaza veya perakendecinin kaçırmak istemediği bir fırsattır.

 

Mobil alışveriş her zamanki internet alıcıdan farklı olduğu için, e-ticarete duyarlı web tasarımına son derece özen gösteren çeşitli teknikler vardır. Göz önünde bulundurulması gereken birkaç nokta:

 

Etki alımları sürecin niteliği göz önüne alındığında mobil e-ticarete özgüdür. Dürtüden kaynaklanan satın alma işlemlerinin, küçük bir ekranda, satıcıların kar elde etmelerinin ve kullanıcıların alışverişlerinden mutlu hissetmelerinin bir yolu olan daha geleneksel bir masaüstünden daha olası olması daha olasıdır.