Başarılı Görsel Tasarım - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Başarılı Görsel Tasarım

Başarılı Görsel Tasarım

Görsel tasarım, görsel estetiğin yaratılmasıdır. Başarılı bir görsel tasarım, bir sayfada bulunan içeriği kaldırmaz. Bunun yerine, kullanıcıların ilgisini çekerek  içeriği geliştirir ve markaya güven ve ilgi kazandırmaya yardımcı olur.Bu makalede bahsedilen görsel tasarım teknikleri (duotonlar, kahraman resimleri, video ve illüstrasyonlar) düzgün bir şekilde yapılıyorsa, daha ilgi çekici, sürükleyici ve çarpıcı bir deneyim yaratabilir. Tasarımcıların bir kullanıcının dikkatini çekmesine ve hedeflenen dönüşüm hedefine yönlendirmesine yardımcı olurlar. Bahsetmemek gerekirse, bu teknikler de oldukça şıktır.

 

Her bir teknik için neden çalıştıklarını ve bunları kendi tasarım projelerinizde nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz…

 

Duotonlar

 

Bu daha oynamak daha eğlenceli bir tasarım tekniğini bulmak zor renk. Canlı renkler en son tasarım trendidir ve çift ton efekti özellikle sıcak tasarım tekniğidir. Çift tonlu baskılar aynı rengin iki tonunda veya siyah ve bir renk ile yapılır. Bir zamanlar basılan bir elyaf olan bu teknik yeni yaşamı çevrimiçi buldu.

Yararları; Farklı tonlar içerik ayırt etmeye yardımcı olabilir. Duoton görsel olarak uyarıcıdır, özellikle minimal siteler için yararlıdır.Duotones hem masaüstü hem de mobil ekranlarda harika görünüyor.

 

En iyi uygulamalar

 

Baskın bir görüntü oluşturmak için duotone kullanın. Tek, net bir konu ile basit, yüksek kaliteli fotoğraflar seçin. Çok detaylı meşgul fotoğraflar gizlenmiş olabilir.

Fotoğrafın ruh halini yansıtan renkleri seçin. Unutmayın, farklı renkler farklı duygular uyandırır.

 

Çift ton efekti nasıl oluşturulur?

 

Duotone'un oluşturulması oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan şey Adobe Photoshop'ta mevcut görüntü ve iki renkli bir degrade,  bir web sitesi tasarımı ve resminiz için çift ton efekti oluşturmak istiyorsanız, mevcut görüntüyü değiştirmeden yapabilirsiniz. Basitçe kullanmak "Colofilter.css" CSS kodunda efekt ekleyiniz.

 

 

Hero görüntüleri

 

Tam genişlikte, kaydırma görüntülerinin üstünde, web sitesi tasarımı alanında en popüler trendlerden biri. Genel olarak, bu büyük özellik stili görüntüler, sitenin içeriğiyle doğrudan ilişkili olan fotoğraflardır. Ancak kahraman görüntüleri basit bir dekorasyondan ibarettir; ürününüzü iletişim kurmanıza ve ayırt etmenize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır. Bir temayla birlikte dize. Kahraman görüntüsünü tek bir renk veya animasyon türü gibi benzerliklere bağlayın.