Bir UI tasarımcısı ne yapar? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Bir UI tasarımcısı ne yapar?

Bir UI tasarımcısı ne yapar?

Diğer bir deyişle, bunlar renk ekleme, yazı tiplerini yapıştırma ve mizanpajları düzenleme olanağıdır. Kullanıcı arayüzü tasarımcıları öncelikle bir grafik tasarımcısı gibi basılı olarak değil, yalnızca web üzerinde çalışırlar. Bu nedenle, kullanıcı deneyimini ve web tasarımını derin bir şekilde anlamaları gerekir.

 

Genel olarak web siteleri, web uygulamaları ve web düzenleri oluşturuyorlar ve tasarım araç setlerinde güçlü tel çerçeve oluşturma becerilerine sahip olmalılar. Tasarımları gerçek web siteleri, uygulamalar ve ürünler üzerinde nasıl çalıştıracağını anlamak için HTML ve CSS konusunda yeterli olmalılar ve aynı nedenle JavaScript için en az bir temel anlayışa sahip olsalar bile yardımcı olurlar. Grafik tasarımcıları gibi, renk teorisi ve tipografi gibi genel tasarım temellerini de kavramaları gerekir.

 

Kullanıcı arayüzü tasarımcıları grafik tasarımcıları gibi çalışmalarının çoğunu Photoshop , Illustrator ve InDesign'da gerçekleştirir. Fakat aynı zamanda müşterilere ve ekip üyelerine pratikte tasarımlarının nasıl yürüdüğünü gösterecek şekilde wireframing yazılımında çok şey yapıyorlar.