Broşür içeriği nasıl olmalı? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Broşür içeriği nasıl olmalı?

Broşür içeriği nasıl olmalı?

Başlamadan önce, broşür tasarımınızın neyi başarmasını istediğinizi düşünmek için biraz zaman harcayın. Önce broşürünüzün nasıl çalıştığını anlayın. Alıcı kimliğinizin kim olduğu ve broşürünüzün onlarla nasıl iletişim kuracağı ve onlarla birlikte tepki vereceği hakkında çok iyi bir fikre sahip olmalısınız .

 

Bütçenizi Oluşturun

 

Para harcayabilir misiniz? Tasarım fiyatlandırması ​​değiştirebilir; süsleme ekleme ile maliyeti arttırabilirsiniz. Daha kaliteli bir kağıt stoğu veya dokulu bir stok seçmek isteyebilirsiniz. Logonuzu kabartmak ya da logonuza  (parlak mürekkep kaplaması) eklemek isteyebilirsiniz. Alıcı kişinize dayanan değeri ve tanıtımı artırmak için ekleyebileceğiniz birkaç süsleme var. Eğer lüks, yetkinlikle iletişim kurmak için varlıklı, yüksek kaliteli kağıt stoğu ve kaliteli fotoğrafçılık için pazarlama yapıyorsanız gerekebilir.

 

 

Tipik bir çalışma konusu şöyledir:

 

- Araştırma (gerekirse)

- Dizayn

- Metin Yazarlığı ve Düzenleme

- İnfografikler

- Fotoğrafçılık

- Baskı ve proje yönetimi

 

İçeriğinizin Ana Hatlarını Yazın

 

Sonraki, içerik ana hattınıza başlamaktır. Bu, bir grafik tasarım veya marka bilinci oluşturma ajansı kiralama zamanı geldiğinde zaman ve maliyetten tasarruf sağlar. Broşürün onaylı, salt salt metinli bir sürümüne sahip olduğunuzdan, gözden geçirme maliyetlerini ve süreyi sonradan kaydedebilirsiniz. Bir ajansla irtibat kurmadan önce üst düzey yetkili kuruluşlardan istediğiniz onayları alın. İster kendi bünyesinde yazdığınız veya marka bilinci oluşturan bir ajansa dış kaynak kullandığınız broşürünü üretmek için daha doğru fiyatlandırma ve broşürün üretim zaman çizelgesini azaltabilirsiniz .

 

Fotoğrafın ve Gerekli Grafiğin Tanımlanması

 

Broşürünüzde kullanabileceğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılığın var mı? Fotoğraflar baskıda kullanılacak en az 300 dpi olmalıdır (web için 72 dpi'ye karşı). Fotoğrafınız stajyerin iPhone'undan mı alındı? Eğer öyleyse, bu uçmayacaktır. Profesyonel fotoğrafçılık alıcıların satın alma kararını etkileyebilir . Tasarıma dahil etmek istediğiniz çekimlerin hangileri olduğunu belirleyin, yeterince büyük olup olmadığını ve doğru mesajı ilettikleri belirler. Büyük broşür tasarımı büyük imgelerle başlar. Maliyeti ve zamandan tasarruf etmek için Getty , Corbis , Veer , Offset  veya iStock'de kendi arama yapabilirsiniz .

Infographics broşürünüze büyük katkılarda bulunur ve ana noktanızı daha hızlı iletir. Bilgilerin hangi alanlara gireceğini seçin. Şirket ve endüstri istatistikleri, süreçleri, ulusal ulaşımı, geliri veya görsel olarak temsil edilebilecek başka herhangi bir şey, mükemmel "grafik süslemeleri" sağlar.