Duyarlı Web Site Tasarımı - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Duyarlı Web Site Tasarımı

Duyarlı Web Site Tasarımı

Duyarlı web tasarımı terimi kullanıcının bilgisayar ekran çözünürlüğüne göre değiştirilmeye yardımcı olan bir şekilde bir web sitesi tasarımı geliştirmek konseptiyle ilgilidir. Daha kesin bir ifadeyle, konsept, 1025 piksellik genişliğinde, 1292 piksel genişliğinde, 2 sütuna otomatik olarak basitleşen gelişmiş 4 sütun yerleşimine izin verir. Ayrıca, akıllı telefon ve bilgisayar tablet ekranında uygun şekilde düzelir. Bu özel tasarım tekniği olarak "duyarlı tasarım" diyoruz .

 

Duyarlı web tasarımı, geleneksel web tasarımından tamamen farklı bir tasarım sürümüdür ve geliştiriciler duyarlı web tasarımının olumlu ve olumsuz yönlerini bilmeliler. Bu blog, yaklaşımın güçlü bir örneğidir. Bu nedenle, duyarlı web tasarım kullanımıyla ilgili birkaç gerçeği açığa çıkaracağız. Temel içgüdü, duyarlı bir site geliştirmek için medya sorgularını seçmek olabilir. Bununla birlikte, birisinin medya sorgularıyla yüz yüze kaldığı güçlük, yeni sorguların anlık olarak açılabilmesidir. Her seferinde kullanıcı, sitenin görünümüne ve organizasyonuna ani değişiklikler yaşar. Uzmanlar atlamayı kolaylaştırmak için bazı CSS geçişleri kullanmanızı önerir.

 

 

Duyarlı web tasarımlarındaki görüntülere içeriğe duyarlı çağrı yapılır. Bu teknik, görüntülerin büyük ekranlardan küçük ekranlara kadar farklı çözünürlüklerde sunulduğu gerçek anlamda duyarlı tasarımı amaçlıyor. Ölçeklendirilmiş görüntüler, güncellenmiş geliştirici araçlarının ve kodlama dillerinin yardımıyla akıcı bir şekilde değişiyor ve tasarımların her bağlamda keskin görünmesine izin veriyor. Duyarlı web tasarımı, teknik ve yaratıcı konular açısından geleneksel tasarımdan oldukça farklıdır ve bunun dikkatli bir şekilde kullanılması tasarım yaparken harikalar yaratabilir.

 

Duyarlı Web Tasarım Örnekleri

 

Designmodo

 

Designmodo, mükemmel hassas tasarım arayüzü ile çok temiz ve net bir tasarıma sahiptir. Resimler ve metin, farklı mobil ekran boyutlarında mükemmel şekilde ölçeklendirildi.


 

Simon Collison

 

 

Ana nedeni, tasarımcının dikkatini öncelikle o günlerde popülerlik kazanan duyarlı davranış üzerine odaklanması ve sıradan geliştiricilere düzenin zarifçe nasıl dönüştürüleceği konusunda temsili bir örnek sunmasıydı.


 

Andersson-Bilge Mimarlar

 

Bir mimari ve tasarım stüdyosuna adanmış olmak, web sitesinin ana odağının şahane bir şekilde şirketin yeteneklerini, tecrübesini ve müşterilerini temsil eden fotoğraflar olması şaşırtıcı değil.Açılış sayfası, her biri resim arka planına dayanan 3 ana bölümden oluşur. Esneklik çözümü, her standart ekran boyutu için etkili bir yapı oluşturarak okuyucular için hoş bir içerik akışı yaratır.