E-Ticaret Sitesi Tasarım Fikirleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
E-Ticaret Sitesi Tasarım Fikirleri

E-Ticaret Sitesi Tasarım Fikirleri

E-ticaret web siteleri için, sitenin tasarımı ve düzeni, yeni ziyaretçilerle iyi bir ilk izlenim yaratmanın önemine ek olarak, kullanılabilirlik nedeniyle satışlarda büyük bir etkisi olabilir. Profesyonel tasarlanmış bir e-ticaret web sitesi ziyaretçilerinizin gözünde hoş bir deneyim sağlayacaktır. Mizanpaj ve grafik tasarımı olarak, bir e-ticaret web sitesinin görünümü için kaliteli ürün fotoğrafları ürün fotoğrafçılığı da eşit derecede önemlidir.

 

Benzersiz, çarpıcı düzen ürünleri etkin bir şekilde sergilemek, dönüşümlerde ve ayrıca güzel grafikler ve yazı tipleri gibi orijinal dokunuşlar daha iyi sonuç getirecektir. Envanter yeterince büyükse, ürünler kategorilere göre düzenlenmelidir ve etkili bir arama özelliği, müşterilerin arama terimlerini kullanarak neye ihtiyaç duyduklarını bulmasına yardımcı olacaktır.

 

Promosyon mesajları, promosyonlar ve anlaşmalar içeren bir e-ticaret sitesi, ana sayfa kaydırıcısında veya başlıkta olduğu gibi, ön ve merkez reklamını yapmalıdır. Web siteleri, kullanıcı deneyiminin bir sonraki seviyesine perakende web tasarımının yapılmasında büyük bir rol oynayan küçük ekstralar sağlamalıdır. Bir kullanıcıyı kontrol altına alarak "zihin ve beden" içeren bir deneyim sunar ve onları birbirine bağlar.

 

Perakende Web Tasarımının Kullanılabilirliğini Artırma

 

Bir perakende web tasarımının kullanılabilirliğini artırmanın ilk yollarından biri, ürün fotoğraflarının niteliğiyle ilgilidir. Elbette yüksek kaliteli fotoğraflar veriliyor. Etkileşim yönüne ek olarak, bu kullanıcı tarafından kontrol edilen görünümler, bir alışverişçinin ne satın aldığından kendinden emin hissetmelerine yardımcı olur. Sonuçta, bir dükkanda, eşyayı alıp ellerinde hissettirebilirler. Ürünün her yanının görüntülerinin yanı sıra yakın planda görüntülenmesi daha somut bir deneyim sağlamanıza yardımcı olur. Müşteriler ürünü yakın ve kişisel görüntüleyebilir.

 


 

Grunt Stil web sitesinde tişörtler gibi basit ürünlerle bile yakınlaştırma seçeneği öğelerin kalitesine olan güveni artırır. Bu sitede, müşteriler bir mağazada olduğu gibi onu incelemek için her açıdan büyütebilirler.


 

İkinci unsur olan lüks ürünler, sattığınız ürünlerle ilgilidir. Şimdi, sattığınız her ürün lüks olarak kabul edilebilir, ancak online alışveriş yapan kullanıcıları sitenizi rakiplerinden ziyade seçmeye ikna etmek için yeterince sunmanız gerekir ve onları mutlu etmekle ilgilendiğinizi düşünmelerini sağlayın. Web sitenize girmedikçe sahip olamayacakları yeni ve ilginç bir satış deneyimi sağlayın.

En iyi örnek Farfetch'tir. Bu web sitesi dünya genelindeki 300'ün üzerindeki butikten öğeler sunmaktadır, bu nedenle tamamen benzersizdir. Artı, web tasarımının kendisi çok çekici ve aynı eski çevrimiçi mağaza görünümüyle bıkmış olan alışveriş yapan herkes için taze bir deneyim sunuyor. Bir sürü filtre düğmesi, alışveriş yapan kişilerin aramalarını, bir mağazada olsaydı çok daha kolay bir şekilde ayarlamalarına izin verir.