En iyi Web Tasarım Araçları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
En iyi Web Tasarım Araçları

En iyi Web Tasarım Araçları

Açık kaynaklı araçlar kuşkusuz sınırlı bütçeyle çok fazla deneyime sahip olan web tasarımcıları için şaşırtıcı bir kaynaktır. Bu araçları, web tasarımcıları ve geliştiricileri için dikkate değer getiren güzel bir neden var. Hepimiz açık kaynaklı araçların özgür olduğunu biliyoruz, ancak pahalı uygulamalara neredeyse benzer özelliklerle geliyorlar. Peki, neden işiniz bedava yapılırsa araçları satın almak için çok miktarda para ödersiniz?

 

Açık kaynak uygulamaları, tüm uzman web tasarımcıları için bir seçenek haline getirir. Bu nedenle, pratik olarak test edilmiş ve performans açısından şaşırtıcı olduğu ortaya çıkmış birkaç üst kalite açık kaynak aracını listeledik.

 

XAMPP

 

Web uygulamaları yazıyorsanız, temel ağ geçidi bir web sunucusudur. PHP dili çerçevesi ve ilişkisel MySQL veritabanı gibi diğer araçlardan yardım almanız gerekse de bunları yükleyip yapılandırmanız biraz zaman alabilir. Bu, XAMPP'nin kullanışlı olduğu yerdir, çünkü yükleme işlemi daha kolaylaşır.

 

OpenSTA

 

Uygulamanızı kodladığınız andan itibaren, hedef kitlenizi tatmin etmek için tüm standartları yerine getirdiğinizden emin olmak için gerekli testleri yapmak önemlidir. Herhangi bir maliyetle atlamamanız gereken önemli testlerden biri yük testidir.

 

OpenSTA bu amaçla meşru bir seçimdir. Araç, uygulamanızın herhangi bir stresli durumda sorunsuz çalışmasını sağlamak için bazı testleri gerçekleştirir.

Bootstrap, 2011 yılında web tasarımcılarına birinci sınıf web siteleri geliştirmek için iyi bir fırsat sunmayı amaçlayan Twitter tarafından başlatıldı. Erişilebilirliği ve işlevselliği sayesinde, web geliştirme sürecinize önemli bir iyileşme sağlayabilirsiniz. En önemlisi, Bootstrap, derleme kodları için mobil ilk yaklaşımını benimser; bu, bu araç aracılığıyla bir web sitesi geliştirmenin tam yanıt vermeyi garanti eder.

 

Krita

 

Krita, web sitenizin görünümünü ve hissini geliştiren muhteşem bir grafik editörüdür. Çoğunlukla web tasarımcıları, büyüleyici grafik efektleri ile kitlelerini cezbetmek için çok çaba gösterdikleri için resim ve dijital resim üzerinde yoğunlaşıyor.