Etkili Bir Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Etkili Bir Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Etkili Bir Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kataloglar toptan satış için önemli bir satış aracıdır, ancak zaman üretmek için yoğun ve masraflıdırlar. Bir kataloğun amacı, ürünlerinizi satmak, hikayenizi anlatmak ve bir perakendeci ile ilişki kurmaya yardımcı olmaktır. Ama nihai olarak hedef, satmaktır ve perakendecinin gözünde kataloğunuzu oluşturmak önemlidir.

 

 

Alıcıların size kolayca ulaşmasını sağlayın. İletişim bilgilerinizi katalogunuzun her sayfasına ekleyin. Bunu yapmak için harika bir yer, sayfa numaralarına göre altbilgidir. Perakendecilerin sizi kolayca soru sorma veya sipariş vermeleri için telefon numaranızı, e-postanızı ve URL'lerinizi eklediğinizden emin olun.

Ürün açıklamalarınızda eksiksiz davranın. Bu açıklamaların yalnızca ürününüzün öyküsünü anlatmasını değil, aynı zamanda bir perakendecinin ürünlerinizin kendileri için iyi olup olmadığını belirlemesine ihtiyaç duyan taktik bilgileri de sağlayın. Burada yapmanız gereken şeyler ürünlerinizin ne yapıldığı, nerede yapıldığı, boyut, fiyatlandırma, minimum miktarlar. Mükemmel bir ürün fotoğrafı gereklidir. Harika fotoğraflar kataloğunuzun kritik bir parçasıdır. Profesyonel bir fotoğrafçı için bütçeniz varsa onlar ile çalışın.