Firma Tanıtım Katalogu Hazırlama - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Firma Tanıtım Katalogu Hazırlama

Firma Tanıtım Katalogu Hazırlama

 

Şirketinizin uzmanlığıyla müşterilere ulaşmanın etkili bir yolu, kitapçık pazarlamasıdır. Bu güçlü iletişim biçimi, insanların görsellerin dikkatini çektiği, dönüştüğü ve müşterileri elinde tuttuğu doğal çekiciliği kullanır. Beynin ilettiği bilginin yüzde 90'ının görsel olduğunu biliyor muydunuz? Dahası, nüfusun yüzde 65'i "görsel öğrenen" olarak sınıflandırılır. Grafik öğelerine odaklanan bir kitapçık, potansiyel bir müşteride şirket markası oluşturma yöntemlerinin diğer metin tabanlı formlarından daha büyük bir etkiye sahip olacaktır. Profesyonel basılı olan kitapçıklar, hediye çeki için veya iletişim bilgileri karşılığında mükemmel bir materyal sağlar. Ayrıca hedef kitlenizin sıkça rastladığı kitapçıklardan ayrılabilecek yerleri içeren bir dağıtım planı da tasarlayabilirsiniz. Bekleyen odalar, ön masalar ve hatta ofis molası odaları, müşterilerin ilgisini çekecek kitapçıkları bırakmak için akıllıca yerlerdir.

Bir kitapçık geliştirme aşamasında olduğunuzda, etkili bir son ürün için akılda tutulması gereken bazı temel bilgiler vardır.

 


 

Müşteri gibi düşün

 

Nielsen istatistiklerine göre tüketicilerin yarısından azı geleneksel reklamları televizyon yoluyla düşünüyor ve inanılır bir şekilde basmaktadır. Bu tüketiciler daha çok ağızdan ağıza yönelik tavsiyeler üzerine kurulu olmalı ya da satın almadan önce bir şirket hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Bu, bir kitapçık tasarlarken göz önüne alınması gereken değerli bilgilerdir.

 

Potansiyel müşterileri işinizde neye ihtiyaç duyacaklarını düşünün. Ne teklif ettiğiniz arıyorlar? Bu soruların yanıtlarını aldıktan sonra, potansiyel müşteriler için en yararlı olduğunu düşündüğünüz bir kitapçık hazırlayın. Bazı kategori fikirleri nasıl yapılır, gerçekler ve rakamlar ve hatta biyografileri içerir.  Hazırladığınız kitapçıklar şirketiniz için açık bir reklam olmadığını unutmayın. Daha ziyade, bu konu, şirketinizin konuyla ilgili bir uzman olarak konumunu belirleyen özgür ve değerli bilgiler vermek üzere tasarlanmalıdır.

 

MDG Advertising  görüntülerle çevrimiçi makalelerin görsel öğeler içermeyenlerden % 94 daha fazla görüntü aldığını bildiriyor. Bu bulgu, bilgisayar ekranının ötesinde bir vasıf taşıyor ve insanların göz alıcı materyallere yönelik doğal çekim noktalarından bahsediyor.

 

Onları mümkün olduğunca görsel olarak interaktif hale getiren ve bir defalık okumadan daha fazla hale getiren kitapçıkları tasarlama yöntemlerini düşünün. Zamansız düşüncelerin geliştirilmesi - bir muhasebe firması tarafından dağıtılan bir vergi kontrol listesi kitabı gibi - müşterilerin ev ofislerine koyup yıllar boyu erişeceği. Ayrıca, bir ofis masasına veya hatta bir ev oturma odasına biraz ilave yetenek getirebilecek bir kahve masası resim kitabı da düşünebilirsiniz. Finansal ürünleri veya hizmetleri pazarlarsanız, kayıt tutan bir kitapçık tasarlamayı düşünün. Bir spor salonunuz varsa, insanların ilerlemelerini izlemesi için bir fitness günlüğü tasarlayın. Hedef kitlenizin ne keyif alacağını düşünün ve ideal olarak bu ihtiyaçları karşılayan bir kitapçık tasarlayın ve tasarlayın.