Google AdWords İçin Satış Arttırıcı Kampanya Hazırlama - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Google AdWords İçin Satış Arttırıcı Kampanya Hazırlama

Google AdWords İçin Satış Arttırıcı Kampanya Hazırlama

İşletmenizin AdWords kampanyalarınızın hedef kitlenize veya müşterilere ulaşma ihtimalini nasıl artırabileceğinizi öğrenmeniz için Google AdWords kullanıcıları ve uzmanlarından bir kaç öneriler.

 

 

Açık Bir Hedefiniz Olsun

 

Ticari yazılım alıcılarını ve satıcılarını birleştiren Capterra CEO'su Michael Ortner, "arama motorları pazarlaması kampanyasının en önemli parçası akılda net bir hedef olmasıdır" diyor .

 

Reklamlarınızı Yazarken Hedef Müşterileri Tutun

 

İnternet pazarlama şirketi Webs9'da ki Online Pazarlama müdürü Alexa Talpau "reklam yazarken AIDAS reklamcılık prensibini uygulayın" diyor . Diğer bir deyişle, reklamlarınızın "kitlenizin dikkatini çekeceğini, müşteri ilgisini artırdığını, müşterileri ürününüzü arzuladığına ikna etmenizi, müşterilerinizi Eylem yapmaya (bir harekete geçirici mesaj ekleme)  ve yönlendirmeye çalışın " diyor bunun sonucunda "müşterilerin memnuniyet duyacağına emin olun. " diyor.

 

Müşterileri Yanıltlamayın

 

"Reklamlarınızın açıldığı reklam sayfası için tamamen doğru olması gerekir" diyor Talpau. "En iyi hedeflenen anahtar kelimeleriniz, açılış sayfasında ve reklam metinlerinde bulunan içeriğin içinde kullanılmalıdır" diye devam ediyor. Her şeyden önce "Hedef kitlenizi yanıltmayın! Her bir reklam grubunun tanıtımını yaptığınız açılış sayfasıyla alakalı olduğundan ve yalnızca alakalı sorgular için görüntülendiğinden emin olun."

 

Negatif Anahtar Kelimeler Kullanın

 

Tam hizmet pazarlama ajansı Market Mentors'un çevrimiçi medya uzmanı Susan Mirkin, " Negatif anahtar kelime hedefleme içermeyi unutmayın " diyor . "Negatif anahtar kelimeler, kampanyada, reklamı yapılanla ilgisi olmayan diğer anahtar kelimelerle alakalı anahtar kelimelerdir" diyor. "Bu, bir kampanyadaki reklamları daha da niteliklendirerek reklamların, yine de alakalı bulamayan kullanıcılara gösterilmesini sağlıyor."

 

Reklamlarınızı Hedefleyin

 

Mirkin, "Üç tür anahtar kelime hedefleme - tam eşleme, öbek eşleme, geniş eşleme - hedefleme stratejisini uygulayın" diyor. "Tam eşlemeli anahtar kelimeler için en çok ve geniş eşlemeli anahtar kelimeler için en düşük teklifi verin." Ayrıca, "kampanyayı iyi organize etmek için kategoriye ek olarak, reklam gruplarını anahtar kelime türlerine göre ayırmanızı" öneriyor.

 

Mobil Kullanıcıları Görmezden Gelme

 

Adworkshop'ın dijital pazarlama müdürü Shelly Cihan, "Geliştirilmiş kampanyalarınıza mobil tercih edilen reklamları kullandığınızdan emin olun" diyor . "Bu, mobil kullanıcılarınızla doğrudan konuşacak özelleştirilmiş mesaj ve mobil harekete geçirici mesajlaşma çağrıları (CTA'lar) sağlar" diye açıklıyor. "Bunu bir mobil cihazlar için optimize edilmiş açılış sayfasıyla birleştirmek, daha yüksek dönüşüm oranlarıyla ve olumlu bir kullanıcı deneyimi ile sonuçlanacak."

 

Daima Test Edin

 

Ortner, "AdWords kampanyanızın hedefini / eylemini belirledikten sonra, sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmaya çalışmak için çeşitli testler planlayın" diyor. "Bu testler, teklif vermeye başlamak için anahtar kelimelerin kimliği ve hangisinin kullanılacağı, açılış sayfasının tasarımı ve takip eden herhangi bir e-posta pazarlama kampanyası ile başlayarak, dönüşüm hunisinin tamamına yayılacak" diyor. "Ancak aynı anda yalnızca bir test çalıştırın.Geçiş sayfanızın tasarımını değiştirir ve kampanyanıza aynı anda 20 yeni anahtar kelime eklerseniz, hangi değişikliğin daha büyük bir etki yarattığını bilemezsiniz." diyor.

 

Dönüşüm İzleme Uygulayın

 

PCG Dijital Pazarlamacılığının kıdemli SEM yöneticisi Jason Otter, "Hangi anahtar kelimelerin bir satış veya potansiyel müşteriyi tetiklediğini görebilme, teklif yönetiminde ve hesaplamayı ROI'yi artırmak için optimize etmek açısından büyük bir etki" diyor.

 

Kampanyalarınızı İzleyin Ve Değiş Tokuş Edin

 

Referlinks Full Circle Marketing'in dijital pazarlama uzmanı Sean Williams, "Yönetmek zor olabilir ancak iyi bir kampanyanın izlenmesi ve düzenli olarak düzenlenmesi gerek" diyor ve ekliyor: "Bunu haftada en az bir kez yapmak, maliyetlerinizi düşük seviyede tutabilir. etkisiz anahtar kelimeleri ortadan kaldırarak. "

 

Google'ın Yeniden Pazarlama Özelliğini Kullanın

 

SHIFT Communications Pazarlama Teknolojisi Başkan Yardımcısı Christopher S. Penn " Google'ın Yeniden Pazarlama seçeneğini ihmal etmeyin " diyor .

"Google Analytics'te doğru bir şekilde yapılandırdıysanız, Akıllı Listeler herhangi bir yolla (AdWords kampanyaları da dahil olmak üzere) web sitenizi ziyaret edenleri izlemek için Google'ın büyük veri özelliklerini kullanıyor ve istatistiksel olarak kimlerin dönüşüm oranının en yüksek olduğunu belirliyor" diyor Penn. . "Ardından, yeniden pazarlama için AdWords kampanyalarınızda kullanmanız için bu verileri daha sonra AdWords'e geri döndürüyoruz, pek çok kişinin bilmediği veya reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için bahsettikleri güçlü bir araçtır" dedi.