Grafik Tasarımcılar için Font Siteleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Grafik Tasarımcılar için Font Siteleri

Grafik Tasarımcılar için Font Siteleri

Bir tasarımın diğer tüm temel bileşenleri gibi, fontlar daima önemlidir. Çünkü yazı tiplerini iyi bir şekilde kullanmazsanız, tasarımınız boyunca katil bir görünüm oluşturamazsınız. Markanızın tanıtımı için ne tür bir tasarım olursa olsun, yazı tiplerini alırken son derece dikkatli olmanız gerekir. Bu işlemi biraz kolaylaştırmak için bazı web sitelerini listeledik. Tüm bu web sitelerinin, özgür yazı tiplerini bulması şiddetle tavsiye edilir.

 

FontSpace

 

FontSpace, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için binlerce ücretsiz yazı tipi bulabileceğiniz bir merkez. Ancak, bu siteyi başkalarının geri kalanı ile farklı kılan, en popüler binlerce en popüler fontun bir listesini sunuyor. Bu şekilde, birden fazla yazı tipini bir kerede önizlemek için bir şans bulursunuz. Ayrıca, fontları indirmenin kolay işlemi, FontSpace'i tasarımcılar için bir seçenek haline getiren bir başka özelliktir.

 

Fontstruct

 

Fontstruct'un asıl amacı, bir kullanıcının gerçek bir çevrimiçi düzenleyici kullanarak kendi yazı tiplerini oluşturabileceği bir platform sunmaktır. Pratikte, daha önce piyasada hiç bulunmayan eşsiz bir şey yaratmanın en iyi yolu budur. Fonstruct'a birtakım faydalı yazı tiplerini bulmak için muhteşem bir yer haline getiren şey de budur. Çünkü, kendi yazı tiplerini oluşturan kullanıcıların çoğunluğu sıklıkla bunları paylaşır, böylece herkes kolayca indirebilir.

 

The Northern Block

 

Çağdaş yazı tiplerini tasarımınıza dahil etmeyi planlıyor olun, bu site asla hayal kırıklığına uğramayacaktır. Burada tasarım projeleriniz için yararlı bir şeyler bulacaksınız.

 

Font Cab

 

En iyi yazı tiplerini bulmak her zaman zor bir iştir ancak Font Cab, web sitesinin basit bir düzeniyle kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Burada, en uygun yazı tiplerini tek bir dakikanı boşa harcamadan bulabilirsiniz.