Grafik Tasarımda Beyaz Alan Etkileyici Olabilir - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Grafik Tasarımda Beyaz Alan Etkileyici Olabilir

Grafik Tasarımda Beyaz Alan Etkileyici Olabilir

Grafik tasarım söz konusu olduğunda, uzman tasarımcı daima tasarımının merkeziyetçiliğini okuyucu dostu bir tasvir haline getirerek iyi bir yaklaşım tercih eder. Böyle bir mükemmelliğe ancak bir alana beyaz alan ekleyerek ulaşılabilir. Bununla birlikte, çoğumuz bizi bu tasarım görüntüsüne yönlendiren bu olağanüstü unsur hakkında yanlış anlamalara sahipler. Tabii ki, beyaz boşluğun etkili bir şekilde kullanılması yolları vardır. Belirgin bir ışık tutturmak için, bu çok önemli yönü tartışmamızın merkezinde yaptık. Böylece, burada tasarımda beyaz boşluk kullanmanın şaşırtıcı fakat pratik olarak test edilmiş bazı yollarını öğreneceksiniz. Ancak, tüm bu teknikler, kasten uygulandığında uygulanabilir.

 

Boşluğu Boş bırakarak Odak Çiz
 

Yukarıda belirtildiği gibi, beyaz boşluk, bir tasarıma odaklanarak dikkati çeken bir itici güçtür. Tasarımınızın geniş alanlarını boş bırakarak tasarımınızın basitliği vurgulamasına izin vermelisiniz.

 

Sadece Beyaz Olmaz
 

Beyaz boşluk, tasarımınızda yalnızca beyaz renk kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Aslında, sadece basit ama sofistike bir dokunuş vererek herhangi bir rengi ima etme yetkisine sahipsiniz. Ne yazık ki, birçok insan beyaz boşluk ile ilgili yanlış kavramı aklınızda bulundurmaktadır. Ancak hiç böyle bir şey yoktur. Temanıza uygun herhangi bir rengi seçmekten ve boşluk stiliyle akıllıca kullanmaktan çekinmeyin.

 

Sınırları Hariç Tut
 

Tasarımınızı daha kolay okunaklı hale getirmek için, dikkatinizin dağılmasına neden olabilecek her şeyi hariç tutmayı hedeflemelisiniz. Bu nedenle, tasarımınız etrafındaki kenarlıkların daha yıpranmış görünmesini sağladığını düşünüyorsanız, bunları hemen kaldırın.

 

Tasarımın Bir Boyutunu Vurgulayın
 

Bu, beyaz alan yaklaşımından en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olabilecek başka akıllı bir yol. Sadece okuyucuları anında tasarımın tümüyle ilgili olduğunu bildirmekle kalmaz, aynı zamanda tüm düzenine mesajınızı çarpıcı bir şekilde sergileme olanağı sunacaktır.