Hızlandırılmış Mobil Sayfalar AMP - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Hızlandırılmış Mobil Sayfalar AMP

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar AMP

AMP, mobil kullanıcı deneyimi ile ilgili. Özellikle, insiyatif, mobil sayfaları daha önce hiç olmadığı kadar hızlı hale getirmek için oluşturuldu. Bu, UX'u geliştirmek için kesin bir yoldur. İdeal olarak, AMP destekçileri, mobil içeriği yalnızca bir kez yaratmak isterler ve daha sonra her yerde hemen yüklerler.

 


AMP NEDİR?

 

Bu açık kaynaklı proje, içerikle ilgili herkes için tüketici, yayıncı, içerik oluşturucu ve kullanıcı olmak üzere teknoloji şirketleri ve yayıncılar arasındaki tartışmalardan daha iyi bir mobil UX'e ihtiyaç olduğu konusunda doğdu.

 

AMP, dikkat çekmeniz gereken nokta, tamamen yeni bir HTML türü değil. Aslında, Projenin açıkladığı gibi AMP diğer HTML sayfalarına benzemektedir. AMP spesifikasyonu tarafından yönetilen ve tanımlanan sınırlı bir izin verilen, teknik işlevsellik kümesi olmaktır. AMP, sıradan HTML sayfaları gibi herhangi bir uygulama web görünümüne veya modern tarayıcıya yüklenecektir.  Ancak hız, farklı mimari yaklaşımlar nedeniyle bir önceliğe sahiptir.

 

AMP, azaltılmış kod miktarı nedeniyle daha yüksek hız sözü veriyor.

 

Örneğin: 50 kb'den az CSS var. Kendi JavaScript'inize ihtiyacınız yok (JS tarafından desteklenen sekmeler, uyarılar, araç ipuçları veya modeller yok)

 

İşte AMP sitenizi daha hızlı hale getirebilir

 

Siteniz öylesine medyaya ayarlıysa, optimize edilmiş yükleme işlemlerinden otomatik olarak faydalanacaktır. AMP'yi sitenizin hızını ve performansını kendiniz de geliştirmek yerine optimize etmekle görevli olmasını isterseniz. Dolayısıyla, tamamen net olması için AMP değil, otomatik olarak sitelerinizi daha hızlı hale getiren AMP değildir. Bunun yerine, AMP'nin sitelerinizi daha hızlı hale getirme tekniklerini ve yaklaşımlarını sunması gerçekten doğru. AMP, kendi optimizasyon süreçlerinizi kullanarak sitelerinizi daha hızlı hale getirebilirken basit ve kullanışlı bir pakette hız ve performans optimizasyonu sağlar.