Hızlı Katalog Hazırlama Önerileri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Hızlı Katalog Hazırlama Önerileri

Hızlı Katalog Hazırlama Önerileri

 

Yazı şekillerini karıştırmayın.

 

Bir veya iki  yazı ailesini kullanın ve güzel uyum sağlayan farklı stiller oluşturmak için kalın veya italik uygulayın. Genel bir kural olarak, en fazla iki veya üç yazı tipi birlikte kullanın. Örneğin, paragraflarda "sans serif" yazı tipleri kullanıyorsanız, üstbilgiler için bir "slab" veya  "serif" yazı tipi kullanın. Yazı tiplerini bölüm başına tutarlı olarak kullanın.

 

Fotoğraflar her şeydir.

 

Kataloglarınız mümkün olduğunda tutarlı aydınlatma ve arka plan uyumu ile berrak fotoğraflar kullanmalıdır. Çözünürlük için 300 dpi için 3872 x 2592 piksel en iyi baskı öneriyoruz. Ürün fotoğraflarınızı olabildiğince çekici kılmak için profesyonel fotoğrafçılık hizmeti kullanmayı düşünün.

 

Satışa ek olarak yeni ürünlere ağırlık verin.

 

Ürün fotoğraflarında, starburst'ları veya vurguları kullanarak yeni gelenler olduklarını gösterdiler. İndirim eklemek, müşterilerin dikkatini bu yeni ürünlere de çekecektir.

 

Tasarımınızla tutarlı olun.

 

Katalog, marka bilinci oluşturma için mükemmel bir fırsattır. Müşteriler, işletmenizle ilişkide bulunacakları ürün tasarımında, düzeninde ve renklerinde kalıpları tanıyacaklardır.

 

Tutarlılık önemlidir, ancak aynı zamanda monoton olabilir.

 

Ürünlerinizle alâkalı tam boyutlu bir ürün resmi veya işletme içeriği gibi benzersiz bir sayfa ekleyerek parçalamaya çalışın. Avantajınıza göre orta katlamayı kullanın. Ancak aşırıya kaçmayın ya da düzeniniz her yerinde olacaktır.

 

Ürünlerinizi bir sayfaya yerleştirirken boşlukların nasıl kullanılacağını öğrenin.

 

Dağınık bir sayfa bakmak çok yorucu oluyor. Beyaz boşluk okuyucu, dikkatleri için yarışan büyük bir ürün gurubuna kıyasla her bir ürüne daha fazla önem vererek dinlenmesini sağlar.

 

Kataloğunuz için bir kapak olarak kullanacağınız malzemenin türünü düşünün.

 

İki seçeneğiniz var daha esnek kağıt ya da sert kart stoğu. Esnek kağıt, taşımak ve taşımak daha kolay olabilir, kart stoğu katalogunuzu koruyabilir ve daha dayanıklı hale getirebilir.

 

Zorlayıcı ürün açıklamalarını yazın.

 

Ürün açıklamaları bir ürünün spesifikasyonlarını sunmakla kalmaz aynı zamanda müşterileri de satın almayı teşvik etmelidir. Temel bilgiler fiyatlar, malzemeler ve miktarları içerir. Okuyucunun ürününüzü nasıl etkili bir şekilde kullanabileceği hakkında kısa ipuçları yazın. Katalog genelde 8 veya daha fazla sayfadan oluşmaktadır. Kataloğunuza kaç ürün koyacağınıza karar verirken bunu not alın. Kaç sayfa kullandığınızı planlarken, okuyucunun sayfa başına ürün miktarını ve bir bütün olarak algılayacağını düşünün. Çok fazla ürün, okuyucuyu etkileyebilir.