İşletme İçin QR Kod - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
İşletme İçin QR Kod

İşletme İçin QR Kod

QR kodunu bir adım daha ileri götürüp trafiğinizi mobil sitenize çekmek için kullanabilirsiniz. M-ticaretinin (mobil ticaret) patladığını ve küçük işletmelerin bu kanaldan yararlanabileceği söylenebilir. İşletmeler bir estetik ve fonksiyonel bağımsız bir sayfa olarak gerçekleştirir. Aynı zamanda kampanyaları yazdırmak için bağlanabilir. 

 

 

Baskı ve dijital pazarlama stratejilerini birbirine bağlayan işletmeler, mobil cihazları kullanarak basılı pazarlama ile etkileşim kuracak müşterilerin buna göre fayda sağlayacak bir mobil web tasarımı yaratmanın önemini göreceksiniz. Örneğin, belirli bir bölgedeki potansiyel müşterileri yönlendiren bir restoran kullanıcısıysanız, müşterilerinizi restorana yönlendiren bir navigasyon uygulamasını ( Google Haritalar gibi ) etkinleştiren küçük bir QR kodu yazdırabilirsiniz.

 


 

Sosyal medya

 

Baskı ile dijital pazarlamayı birbirine bağlamak kesinlikle önemli, işletmeler dijital pazarlamanın tamamında bu bağlantıya güvenmemeliler. Şu an dijital pazarlama için en önemli platformlardan biri sosyal medyadır. Hedef pazarınız ne olursa olsun, potansiyel müşterilerinizin büyük bir kısmı sosyal paylaşım siteleri kullanacaklardır. Sosyal medyanın küçük işletmeler için sağladığı en büyük avantaj, onları daha büyük firmalarla çok daha düzeyli bir rakip alanına yerleştirmesidir. Geçmişte, daha küçük firmaların daha büyük bir pazarlama fonuna sahip olanlara olan zararlarını gören pazarlama olmuştur.

 

Dahası, geçmişteki işletmeler yalnızca basılı okuyucularını web sitesine çekebilir, ancak sosyal medyanın ortaya çıkışı ile işletmeler, ziyaretçileri, markayla etkileşim halinde olan güvende hissettikleri bir platforma çekebilir.

 

Şimdi, Twitter , Facebook ve Google Plus gibi platformları kullanarak , küçük firmalar aslında müşterilerini pazarlama kampanyalarına katılmaya teşvik edebilir.

 

Baskı pazarlama materyalleri okuyucularını bir sosyal medya platformuna yönlendirebilme olanağı, küçük işletmelerin ziyaretçileri ile etkileşimde bulunmasına ve aksi halde imzalamayı reddetmeyecek çok miktarda içerik sunduğuna göre çok değerlidir. Firmalar, dijital medyanın az miktarda harcamayla müşterilerine ulaşma fırsatından en iyi şekilde faydalanabilmek için gelişme biçiminin farkında olmalılar. Online pazarlama kendi başına çok ucuz olmasına rağmen, işletmeler, rakiplerinin önünde kalmak için gerekli mali yatırımları yapmaktan kaçınmamalıdır. Bu yatırımın bir kısmı, basılı pazarlamayı benimsemek ve dijital kampanyalarınızı artırmak için neler yapabileceğini anlamaya çalışmaktır.