İstanbul SEO Ajansı - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
İstanbul SEO Ajansı

İstanbul SEO Ajansı

İşletmenizin internet pazarlama faaliyetlerini denetlemek için bir SEO şirketi seçtikten sonra, kişisel olarak, konferans çağrısı veya video yoluyla bir tanıtım toplantısına sahip olmalısınız. Lacivertmedya İstanbul SEO Ajansıyla iletişime geçtiğinizde, sizinle özel bir toplantıda, hesap yöneticinize ve ekibinize tanıtılacaksınız. Bu fırsatı, işletmenizle pazarlama ve SEO hedefleriniz hakkında ek sorular sormak için kullanırlar. Süreçlerini özetleyecek ve fiyatlarını açıklayacaklar.

Ayrıca, onlarla çalışırken neyi beklemeniz gerektiğinden bahsediyorlar.

 

 

 

Çoğu işletme sahipleri gibi iseniz, SEO bilginiz ve SEO ajanslarının nasıl çalıştığı sınırlıdır ve hatta işaretten de uzak olabilir. Şirket onlardan neler bekleyebileceğinizi belirttiğinden, beklentilerinizin onlar için ne olduğunu bildiklerinden emin olmalısınız. Zaman ayırma ve faturalandırma döngüsü gibi anlamadıklarınızı açıklığa kavuşturun.

Ayrıca daha önce birlikte çalıştığınız satış elemanlarının size genel özellikler ve muhtemel stratejiler verdiklerini hatırlamak da önemlidir. Ekibiniz web sitenize daha yakından bakma şansınız olduğunda, bazı farklı öneri ve stratejilere sahip olabilirler.

Bu ilk toplantı, satış temsilcisinin başlangıçta önermiş olduğu ile uzmanınızın en iyi çözüm olarak belirlediği şey arasındaki farklılıkları dengelemek için harika bir zamandır.

Burası, ek soruları sormanıza veya düşündüğünüz tüm endişeleri dile getirmeye izin verdiğiniz yerdir. Bu toplantılara bu tür bir liste ile girdiğinizden ve hepsine cevap verebileceklerinden emin olun.

 

İlk Web Sitesi SEO Denetimi

 

Bir SEO şirketini seçme sürecinde halen web siteniz için yapılmış bir SEO denetimine sahip olmanız halinde, kaliteli bir SEO ajansının yapacağı ilk şey sitenizin ilk denetimini yapmaktır.

 

Bir Google Analytics hesabınız varsa, yeni işe alınan SEO firmanızın raporlarınıza ve gösterge tablonuza sınırlı erişime sahip olması gerekir. SEO şirketi büyük olasılıkla web sitenizin SEO sağlığını teşhis edecek ek araçlara ve programlara sahip olacak.

Bir web sitesi SEO denetimi için dönüş süresi, sitenin boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olacaktır. Birçok sayfaya sahip web siteleri, örneğin birkaç web sitesinden daha uzun sürecektir.

Denetim sonuçlarını görüşmek için SEO ekibinizden birisi arayacaktır, bu da hesabınızı doğrudan yöneten kişi olmalıdır. Gözlemlerini, önerilerini ve alınması gereken somut adımları açık bir şekilde açıklayacaktır.

Bu, daha interaktif çağrılar olursa o kadar iyi olur. Hesap yöneticisi, tartışılanların ve önerilerin nasıl uygulanacağının bir ekran paylaşımı aracılığıyla size yol gösterecek veya takımınızla bir konferans araması yapılacaktır.

Şirketinizle olan sözleşme türüne bağlı olarak, raporla birlikte bir e-posta gönderilir; hesap yöneticisinin notları ve değişikliklerin nasıl uygulanacağı konusunda adım adım talimatlar da beklenebilir. Veya, ekibinize daha fazla web sitesi erişimi verdiyseniz, değişiklikleri sizin yerinize uygulayabilirler.

Bu denetim, sizin için yapacakları işin zaman çizelgesinin temelini oluşturmalıdır.

 

Düzenli İletişim ve Kontroller

 

İyi, güvenilir, saygın bir SEO sadece "to-dos" listesi ile kendi web sitesi denetim bulgularına dayalı dökümü olmaz.

Olabilecek tüm soruları cevaplamak için hesap yöneticiniz daima hazır bulunmalıdır.

İşlerin nasıl gittiğini size bildirmek için düzenli raporlar beklemeniz gerekir. Stratejileri ve faaliyetleri hakkında şeffaf davranarak sizi sarmalamayı isteyeceklerdir.

Sözleşmeniz boyunca, hesap yöneticiniz size herhangi bir değişiklik veya doğru görünmeyen herhangi bir şey hakkında bilgi verecektir. Ayrıca, ortaya çıkan sorunları gidermek ve düzeltmek için ekibiyle birlikte çalışacaktır.

 

Sonuç

 

Şirketiniz stratejileri hakkında açıkça sizinle konuşmayı, kampanyanız için bir temel oluşturmak için ayrıntılı bir denetim yapmayı ve sözleşmenizin süresince devam eden iletişimi sürdürmeyi isteyip istemediğini doğru seçtiğinizi göreceksiniz.