Katalog için Ürün Fotoğrafları Hazırlama - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Katalog için Ürün Fotoğrafları Hazırlama

Katalog için Ürün Fotoğrafları Hazırlama

 

Katalog oluşturmak pahalı ve hepimiz maliyetleri mümkün olduğunca azaltmak istiyoruz. Bununla birlikte, belki de en önemli katalog unsuru olan ürün fotoğrafı, müşterilerin en çok tercih ettiği yer olma eğilimindedir ve her seferinde başarılarını zedeler.

Bazı endüstrilerde ve bazı satıcılarla, kataloglarında kullanılmak üzere ürünlerinin mükemmel fotoğraflarını alabilirsiniz. Bununla birlikte, tedarikçi görüntülerinin birçoğu öncelikle iyi değildir. Hemen hemen hepsi, onları kullanmak için katalog tasarımı tarafında emek ve masraf gerektiren kırpma yollarından yoksun. Bu boş imajların algılanan tasarruflarını azaltır. Üstelik kataloğunuzun kendine özgü benzersiz bir görünümü olmayacaktır.

 

Web Görüntüleri

 

Yeni müşterilerimizin yaklaşık yarısı hayata web tabanlı bir şirket olarak başladı ve şu ana kadar oluşturdukları görüntüler düşük çözünürlüklü web görüntüleri. Bazen tedarikçiden alınan resimler web çözünürlüklü görüntülerdir. Bu görüntüler baskı katalogları için kabul edilmez! Çözünürlüğün 1 / 4'ünden azdır ve kırpma yolları yoktur. Onları kullanırsanız, ürünler bulanıklaşacaktır, tasarımlar zarar görür ve satışlarınız da o kadar olur.

 

Fotoğrafları kendiniz çekin

 

Müşterilerin tasarruf etmeyi umdukları üçüncü yol, kendi fotoğraflarını çekmektir. Fotoğraf çekiminin fiziksel süreci, katalog tasarımında kullanılmak üzere dijital bir görüntü hazırlama maliyetinin yaklaşık ancak 1/3 kadardır ancak elde edilen sonuçta elde edilen kalitede en önemlisidir. Kendimiz veya birçoğu mevcut olan bir ürün fotoğrafçılığı hizmetini kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Kendi fotoğrafçılık yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız, en iyi fotoğrafı mümkün hale getirme konusunda öneriler içeren bir makale sunuyoruz ancak bu fotoğrafları baskı için hazırlamak için tasarım tarafında ekstra para ödemeye hazırlanmamız gerekiyor.

Harika bir fotoğraf "bin kelimeye bedeldir", ancak fakir bir fotoğraf, bir müşteriyi ürününüzü almama konusunda ikna edebilir. İyi fotoğrafçılığa maruz kalmamak riske atmayın. Düşük fotoğraftaki satışları azaltmaktan ziyade yazdırmaktan kaçınmak için daha az sayfada daha az ürün göstermek daha iyi olur.

 

Önemli öğeleri sayfanın dış kenarına koyun

 

Okuyucular genelde sağ üstten bakıp sayfayı diğer tarafa doğru süpürürler. Zorlayıcı bir şey görmüyorlarsa, sayfayı çevirirler. Bu nedenle en çekici ürünlerinizi (genellikle en çok kâr getiren ürünleriniz) dışarıdaki üst köşelere koyun. Bu öğeleri sayfadaki diğer ürünlerden daha güçlü - boyut olarak daha büyük hale getirin.