Kötü Tasarlanmış Kartvizitler - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Kötü Tasarlanmış Kartvizitler

Kötü Tasarlanmış Kartvizitler

 

İş etkinlikleri sırasında sosyalleşme, kartvizitlerini vermeyi ve onlardan da bir ton almayı gerektirir. Hepimiz tasarımcılar değilken, profesyonel, çekici ve dikkati çeken tasarımlı kartvizit dağıtmamız bekleniyor . Kötü bir kartvizit tasarımı, kartınızı doğrudan çöp kutusuna götürebilir. Baskı yok.

 

Ama asıl gerçek şu ki, kartvizitler için tasarım yapmak oldukça zor. Elbette, adınızı ve iletişim bilgilerinizi koyabilir ve onunla birlikte yapılabilirsiniz. Bununla birlikte, temsil ettiği işi tam olarak yansıtmayan kartvizitler unutulmaz. Bir iş tanıdısı tarafından unutulmak kesinlikle hayal kırıklığı. Başlamak için, kötü kartvizit tasarımının daha yaygın özelliklerinden bazıları.

 

Pikselli Grafik

 

Piksellendirilmiş grafikler, baskı öncesi departmanımızın karşılaştığı yaygın bir kötü kartvizit tasarım problemi ne kadar şaşırırdınız. Hiçbir şey, bulanık piksellerin karmaşasından daha fazla iyi bir kartvizit tasarımını mahvedemez.

 

 

Ekranda iyi görünmesi, basılırken aynı görünmesi anlamına gelmez. Takip etmek için iyi bir standart ve müşterilerimize daima hatırlattığımız bir şey, fotoğraf düzenleme yazılımını kullanırken inç başına 300 nokta (dpi) kullandıklarından emin olmaktır. İnternetten görüntüler alırken, yüksek çözünürlüğe sahip olmasına dikkat edin. Mümkünse, vektör tabanlı görüntüler, kalitenin yukarı doğru ölçeklendirilirken kaybolmamasını sağlamak için kullanılır.

 

Okunamayan Metin

 

Kartvizit tasarımı söz konusu olduğunda karşılaşılan bir başka yaygın hata ise okunamayan bir metin. Kural olarak, kartvizit metninizi okumak için bir büyütme merceğine ihtiyacınız varsa, muhtemelen arttırmanız gerekir.

 

 

Bir fotoğraf düzenleme yazılımını kullanarak bir kartvizit tasarlarken, bazı insanlar metnin küçük bir karta (genellikle 2 "x 3,5") sığması gerektiğini unuturlar. Küçük bir yazı tipi kullanarak kartınıza çok fazla bilgi yerleştirebilirsiniz, ancak alıcının okuyamadığı önemli değildir. Birçok insan, özellikle yaşlı iş adamları için kötü görüşlere sahiptir. En az 7-8 punto büyüklüğünde yazı tipi kullanın ve metninizin etrafını solunum odası olarak biraz boşluk bırakın, böylece okunması kolaydır.
 
 
Yazıların Kötü Seçimi
 
 
Bu aslında benim pet it arkadaşlarımdan biri. Comic Sans, Papyrus veya Scriptina gibi yazı tiplerini görürsem, otomatik olarak kart sahibinin fontlarını dikkatle seçmek için yeterli olmadığını düşünürüm.

 

 

Çoğu zaman fontlar kart sahibinin endüstrisine uymuyor. Komik Sans'ın bir kreş için kullanılmasını beklerdim, ancak hukuk hizmetleri için değil. Kartvizitler için hangi yazı tipleri kullanılacağı konusunda çok sayıda makale var. Aşırı kullanılan fontların hayranı iseniz, font alternatiflerinde UCreative'den gelen gibi bazı makaleler de bulunmaktadır .
 
 
Şaşkın Renk Kombinasyonu
 
 
Tasarımcılar "insanların dikkatini çekmek için renk kullan" derken, kartvizit tasarımınız boyunca parlak renkler kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Kartvizitinizin profesyonel ve hoş görünmesine dikkat etmeniz için bazı renk temellerini öğrenmeniz gerekiyor.
 
 
 
 
Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey peş peşe renk psikolojisi . Araştırma yapmanız gereken birkaç renk dernekleri vardır ve daha sonra, işletmenizin hattı için uygun olanı kullandığınızdan emin olun. Örneğin, kırmızı ve turuncu bir insanı acıktırıyor, bu yüzden restoranlar için en iyisi. Yeşil doğayı, dolayısıyla peyzaj hizmetlerinde kullanmak güzel.