Kurumsal Kimlik Nasıl Tasarlanır? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Kurumsal Kimlik Nasıl Tasarlanır?

Kurumsal Kimlik Nasıl Tasarlanır?

 

 

Kitlenizi Belirleyin

 

Öncelikle, kitlenizin kim olduğunu ve onlara ne yapmak istediğinizi belirlemelisiniz. Kitlenizi tanımlarken, spesifik olmanız gerekir. Bunları cinsiyet, yaş aralığı, coğrafya, medeni hal, eğitim düzeyi ve istihdama göre tanımlayın. Bunu yaparak, kurumsal kimliğinizi oluşturmak için stil, ortam, dil ve öğeleri daraltabilirsiniz. Quicksprout , hedef kitlenizi nasıl belirleyeceğiniz konusunda hızlı bir incelemeye sahiptir.

 

Sunduğunuz değeri belirleyin

 

Değer teklifi olarak da bilinen ürün değeriniz, müşterilerin ödediği fiyattan daha yüksektir. Müşterilerinizle ürününüzü veya hizmetinizi elinize geçirdiği anda oluşturduğunuz ilişki budur. Müşterilerinizi hareket ettiren, sorunlarını ve ihtiyaçlarını gideren bir şeydir. ConversionXL , yararlı değer önermeleri oluşturma konusunda bazı değerli ipuçları içerir.

 

Hazırlık ve Araştırma

 

Araştırma ve daha fazla araştırma. Kurumsal kimliğini ve marka unsurlarını tarihten işlevlerine ve promosyonlarına kadar anlayın. Hedef müşterilerinizin sizden neler beklediğini ve nasıl sunabileceğinizi öğrenin.

 

İlişki kurmak

 

Tıpkı herhangi bir ilişkide olduğu gibi, kararlı hale gelmeden önce yatırım yapmanız gerekir. Şirketiniz için de aynı şey geçerli. Markalaştırmanızı oluşturmak ve müşterilerinizle istikrarlı bir ilişki kurmak için kurumsal kimliğinize yatırım yapmanız gerekir.

Nasıl?

Birincisi, deneyimlerinizle onlarla bağlantı kurarak müşterilerinizin duygularına dokunan bir vurgu ilişkisi kurmanız gerekir. Bugün, müşterilere sosyal medya ve medya ağları kullanarak bağlanabilirsiniz. Bağlantı kurarken, kendi dilini konuşma, hareketlerini anlama ve deneyimlerini yansıtma kabiliyetini miras alırsınız.

 

 

Sade ve basit tutun

 

Müşteriler karmaşıklıktan nefret eder. Kolayca bir bakışta anlayabilecekleri bir marka kimliğini istiyorlar. Markalarınızı karmaşıklaştıran, heyecan verici olmayan ve markanızın görsel kimliğine katkıda bulunmayan şeyleri ortadan kaldırın. TurnAroundDesign'da basit bir marka stili rehberi var.

 

Tutarlı olun

 

Markalaşmada tutarlılık, tüm platformlarda tek tip filtre, boyut, yazı tipi ve stiller kullanma eylemidir. Tutarlılık, markanızın tutarlı bir his vermesini sağlar. Aynı zamanda müşterilerinizin markanızla ilgili aynı his ve hikayeyi almasını sağlar. Tutarlılık sadece imge değil aynı zamanda metinler, fikir akışını ve ilettiği mesajı da içermektedir. Facebook, Instagram veya Twitter'da yayınlansanız da tutarlı kalmak çok önemlidir. Tüm yayın gereksinimleriniz için tüm platformlarda bir şablon oluşturarak başarabilirsiniz.

 

Sosyal medyadan yararlanma

 

Sosyal medya, markanızı yaratmak ve tanıtmak için güçlü bir araçtır. Bu platformu kullanırken, markanızın anlaşılması kolay, hedef pazarınızın dilini konuşması ve daha da önemlisi görsel olması gerekir. Sosyal medya yayınlarınız için hashtag'lar gibi doğru dili ve bağlantıyı kullanabilmelisiniz.  Bu ipuçlarını kullanarak sosyal medyada aracılığıyla marka oluşturmak öğrenin.

 

Logonuza yatırım yapın

 

Logonuz yalnızca şirketinizin adından daha fazlasını temsil eder. Bu, markanız ve değer teklifiniz hakkında daha derin bir anlam ifade eder. Baştan beri doğru logoda yatırım yapmanızın sebepleri şunlar:Logonuzun uygun renk, tasarım, şekil, grafik ve yazı tipi veya yazı tipi gibi önemli unsurlardan oluştuğundan emin olun. Yaratıcı bir kişiyseniz , kendi logolarınızı tasarlayabilirsiniz.

 

Geri bildirimlere hitap edin

 

Sosyal medyanın gücünü ve kurumsal kimlik için neler yapabileceğini kesinlikle hafife almayın. Sosyal medyanın yararları arasında, müşterilerinizle veya izleyicilerinizle istediğiniz zaman etkileşime geçebilmeniz de mümkündür. Bir müşteri sizin hakkınızda bir şeyler mesaj attığında, bunu derhal profesyonel bir şekilde ele alabileceksiniz. Geri bildirimi, kurumsal kimliğinizi daha iyi hale getirmek için yapıcı bir fikir olarak avantajınıza kullanın.

 

Şablon oluşturun

 

Bir şablon, markanızla tutarlı kalmanıza yardımcı olur. Metnin ortasında büyük görüntüsüyse, markanız için kullanılan tüm farklı platformlarda bu şekilde saklayın. Metninizin konumunu, kullandığınız yazı tipinin ve görüntünün tipini şablon oluştururken göz önüne almanız gereken şeylerin arasındadır. Sayısız şablon tasarımları bulabilirsiniz.

 

Bir fikir geliştirin

 

İnsanlar bir şeylerin parçası olmak istiyorlar. Bu fikri, markanızın çevresinde, bununla ilişkilendirilmek istedikleri bir kültür oluşturmak için kullanın. Örneğin, Coca-Cola, sevdikleri paylaşımıyla biliniyor ve hatırlanıyor.

Başkalarının markanızı hatırlamasını nasıl istiyorsun?

 

Bir etiket hattı geliştirin

 

Logonuzun yanı sıra, güçlü bir etiket çizgisine sahip olmalısınız - hedef pazarınızın logonuzu gördükleri anda hatırlayacağı tek cümle içeren bir açıklamadır. Bir etiket satırı kolay okunmalı ve anlaşılmalıdır. Jean Gianfagna'nın güçlü bir etiket hattı oluşturma konusunda daha fazla ipucu var. 

 

Hedef siz olun

 

Şirketiniz olduğu için imajı mahvetmek için hiçbir şey istemezsiniz, kendi çocuğunuz gibi kendinizi koruyacağınızı söylemek güvenlidir. Bununla birlikte, eleştirilere gelince kararlarınızı bulutlayarak bu düşüncelerin öznel olmasına izin veremezsiniz.

 

Kendi kişiliğinizi ön plana çıkarmak için ayarlayın

 

Sadece diğer markaların yaptıklarını yapmayın. Benzersiz olmanın bir yolunu bulmalısınız. Kendi kişilik imajınızı oluşturmak, markanızın diğerlerinden öne çıkmasını ve tanınmasını sağlayacaktır.