Kurumsal Kimlik Nedir? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, bir kurumun pazarlama, pozisyonu ve davranışı temsil etme biçiminin tümüne verilen addır. Kurum kendini ifade etme şekli. Tıpkı bireylerin durumunda olduğu gibi, bir şirketin hedef kitlesi ile iletişim kurmak son derece önemlidir, böylece dikkatlerini çekebilirler.

 

Logo ve Slogan

 

Logo tasarımı ve sloganı kurumsal kimliğin oluşumunda en önemli iki unsurdur. Bir markanın bir tüketici için ilgisini çeken ilk öğe, o markanın işaretidir. Daha sonra okudum sloganı. Sadece birkaç kelimelik bir slogan, markanın yaptıklarına ve yaptıklarına ilişkin çok ipucu verebilir. Bu nedenle çok önemlidir.

 

Kurumsal Renk ve Yazı Tipi

 

Kurumsal renkler ve yazı tipleri bir markanın gölgesine benzer ve markanın neresinde olursa olsun onu takip eder. Kurumsal web siteleri, resmi belgeler, zarflar, kartvizitler, dosyalar vb. Her yerde mutlaka izleri ve yansımaları vardır. Dolayısıyla onu seçtiğinizde çok dikkatli olmalısınız. Her şirket rengi belirli bir fikri temsil etmelidir. Kurumsal renkler mesajların sembolü olmalı, bir tür müşteriye vermek istediğiniz duygular olmalıdır. Olumlu hisleri teşvik etmeli ve ürünlerinizi almanız için teşvik etmelidir.

 

Kurumsal Kimlik Kitabı

 

Kurumsal kimlik kitabı, bir markanın kurumsal kimliğine rehberlik eder. Bu nedenle son derece önemlidir. Kitaba bakan bir yabancı, markanızın kurumsal kimliğinin nasıl kullanılacağını kolayca anlayabilirsiniz. Kurumsal kimliğinizin olduğu kadarını korumak da önemlidir. Sürekliliği sağlamak için tüm altın kurallar bu kitapta bulunmaktadır. Kullanılması gereken renkler, kullanılmamaları gereken renkler, yazı tipleri ve benzeri.

 

Kartvizit

 

Kartvizit, kurumsal mini sunum özelliğini taşır. Bir kartvizit, bir kişinin veya şirketin diğer taraf hakkında ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri taşır. Geçmiş yıllarda, kartvizitler yalnızca önemli bir reklam aracı olan dikdörtgenler ve bazı standartlarda üretilmiştir. Kağıdın şekli, rengi, gücü ve tasarımın özgünlüğü, birçok fikir verebilir ve markanızla yeni tanışan birine birçok iletiyi iletebilir.

 

Antetli kağıtlar, Zarflar, Dosyalar, CD'ler ...

 

Antetler, kurumsal kimliğinizi destekleyen belgelerdir. Bunlar, şirketinizin şirket bilgilerinin üzerinde basılı olduğu kağıtlardır. Mevcut ve potansiyel müşterilerinizle paylaştığınız her türlü yazılı antetli kağıt, antetli kağıt zarfı, dosya kullanın; kurumsal kimliğiniz stilinizin diğer tarafa yansımasında önemli bir rol oynar.