Logo İçin Öneriler - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Logo İçin Öneriler

Logo İçin Öneriler

Logo, bir şirketin yaptığı işi söylemeye gerek duymaz. Restoran logolarının gıda göstermek için ihtiyaç duymadığı, dişçi logolarının diş göstermesi gerekmediği, mobilya mağazası logolarının mobilyaları göstermesine gerek yoktur. Alakalı olduğu için, daha iyi yapamayacağınız anlamına gelmez. Mercedes logosu bir araba değil. Virgin Atlantic logosu bir uçak değildir. Apple logosu bir bilgisayar değildir.

 

Her logonun bir sembol olması gerekmez.  Bazen bir müşterinin işini tanımlamak için yalnızca profesyonel bir kelime markasına ihtiyacı vardır. Ne düşündüklerini sormaya çekinmeyin.

 

Unutmayın, umduğunuz gibi işler her zaman yola çıkmayabilir. Müşteriniz, katılmadığınız bir şey talep edebilir. Bu olursa, onlara istediklerini vererek deneyin, onlara iyileştirme olduğuna inandıklarınızı gösterin. Eskiz çalışmasının faydalarını fark etmek için bir sanatçı olmanız gerekmez. Fikirler, bir fare ve monitörden çok, kalem ile kağıt arasında daha hızlı aktarabilir. Tasarımın ne kadar süreceğini bilmiyorsanız, daha uzun süre tahmin edin.

 

Önce siyah renkle çalışın ve sürecin sonuna renk bırakarak, fikir üzerinde durursun. Hiçbir miktarda degrade veya renk, kötü tasarlanmış bir işareti kurtaramaz.

 

Basit bir logo, tanımayı kolaylaştırır. Tasarımı basit tutmak, boyutta esneklik sağlar. İdeal olarak tasarımınız ayrıntı kaybı olmadan en az bir inç civarında çalışmalıdır. Mitsubishi, Samsung, FedEx, BBC, vb. Gibi büyük şirketlerin logolarına bakın. Onların logoları basit görünüyor ve bunun yüzünden tanınması daha kolay. Unutulmaması gereken tek şey, müşterinizi tasarım hakkında hatırlamak için tek bir şey bırakın. Tüm güçlü logoların öne çıkmalarına yardımcı olacak tek bir özelliği var.