Marka Kuralları Neden Gerekli ? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Marka Kuralları Neden Gerekli ?

Marka Kuralları Neden Gerekli ?

Bazıları marka inceliği veya marka standartları adı verilen marka yönergeleri, işletmenin kendisini hedef pazarına nasıl sunacağı konusundaki kılavuz ilkelerdir. İşin logosu, tasarımı, renkleri, görüntüleri, tipografi, etos, kırtasiye ve iş ilkeleri ile ilgili temel kuralları oluştururlar. Marka yönergelerinin önemi, ön yüzün ve bir şirketin kimliğinin temelini oluşturduğu için abartılı olamaz.

 

Markanın Kimlik Belirlenmesi

 

Marka standartlarındaki yönergeler, yalnızca şu şekildedir. Bu kurallar esnektir, ancak marka bilinci oluşturma kampanyanıza tutarlılık sağlamak istiyorsanız, bu kurallara uymanın en iyi yoludur. Marka yönergelerinizi en azından sıklıkla işinizde izlediğinizde, şirketiniz kendine has bir lezzet geliştirmeye başlar. Bu, tüketicileriniz sizinle çalışırken ne tür bir iş beklemek zorunda kaldıklarını bileceği için rakiplerinizin üzerinde bir avantaj sağlayabilir. Aynı zamanda tekrar tekrar iş elde etmenize de yardımcı olacaktır.

 

Zaman kazanmak

 

Herhangi bir yönerge olmadan tasarım geride kalabilir veya artıklık nedeniyle çok zaman ister. Bunların markayı zayıflatma potansiyeli var. Öte yandan, sadece ayrıntıları doldurmanız gereken bir şablonun olması yalnızca zaman kazandırmakla kalmaz aynı zamanda tutarlılık ve düzenin korunmasına yardımcı olur.

 

İşinizi Dış Kaynak Kullanmak

 

Çalışmanızı şirketinizin dışındaki birisine açıklamak zor olabilir. Marka yönergeleri, markanızı bir yabancıya açıklama konusunda yardımcı olabilir. Bu da, işinizdeyken işinizi dış kaynak kullanmakta ve tutarlılığı korumada çok yardımcı olur.

 

Marka Kurallarınız

 

Şirketiniz için bir yol belirlemek ve üzerinde çalışmanız için iyi tanımlanmış marka değerlerine sahip olmak asla erken değildir. Bunu ne kadar erken yaparsanız, işiniz için o kadar iyi olur. Eğer sadece birkaç çalışanı olduğunu söyleyen küçük bir işletmenseniz, marka yönergelerine gerçekten ihtiyacınız olmayabilir.Bununla birlikte, işiniz büyüdükçe, herkesi aynı sayfaya getirmek için bunları çizmeniz gerekebilir.