Marka Oluşturmanız için Öneriler - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Marka Oluşturmanız için Öneriler

Marka Oluşturmanız için Öneriler

 

Marka, küçük işletmeler için en önemli adımdır. Marka bilinci oluşturma, tüketicilerin seni tanımasını ve sizi hatırlamasını sağlar; bu da uyuşma ortamı oluşturmanıza yardımcı olur. Markanızı oluşturmaya yönelik birkaç faktör var. Fark ettirmek için yapmanız gerekenler:

 

Kitlenizi belirleyin

 

Kitlenizin veya müşterinizin kimin olduğunu imkansız kılan şirketinize markalaşma. Bunun için biraz beyin fırtınası yapmanız ve araştırma yapmanız gerekecek, ancak markanızın kimliğinin anahtarı net bir fikre sahip olduğunda, markanızı geliştirmeye hazırsınız demektir.

 

Kimlik Yarat

 

Markanıza başlamak için en iyi yol, onu şirketiniz tarafından sağlanan unutulmaz görüntüler, cümleler ve avantajlarla ilişkilendirmektir.  Oluşturulan bir logo tasarımına sahip olmak bu hedefe doğru attığınız ilk adım olabilir. Şirketinizi temsil etmeli ve tüketicilere benzersiz bir şekilde sadık kalmalıdır.

 

Bir logonuz olduğunda, markalı bir web sitesi hazırlamanız gerekir. Başka bir yararlı marka bilinci oluşturma aracı, bir slogan veya mantra gibi bir cümlenin kullanılmasıdır. Bu, şirketinizi özetleyen akıcı bir ifade oluşturmak için birlikte çalışan birkaç kelimelik olmalıdır.

 

Bağlanın ve Temiz Olun

 

Kitlenizin markanızla ne tür bağlantıya sahip olduğunu belirleyin. Markanızın ürettiği tüm içerik ( dijital , sosyal vb.) Kitlenizle birlikte yankılanmalı ve olumlu duygular sağlamalıdır. Ayrıca, tüketiciler arasında açık olması çok önemlidir. Mesajınızın her zaman özlü olabilmesi için tüm içeriği ve tasarımları basit tutun. Unutmayın, rakiplerinizin önünde çıkmak istiyorsanız, markanızın duyulması ve beğenildiğinden emin olun.

 

Tutarlılığın Korunması

 

Tutarlılık, markalaşma özelliğidir. İzleyicilerinizi yeteneklerinize güvenlikte tutacak şey budur. Tutarsız ve güvenilmez sayılan bir markadan daha kötüsü yoktur. En sevdiğiniz markaları ve hangi niteliklerin sizi sadık tuttuğunu düşünün. Web sitenizden kartvizitinize ve broşürlerinize kadar her içerik ve tasarım öğesi, şirketinizin kimliğini eşleştirmeli ve onaylamalıdır.

 

Farklılık

 

Rakiplerinizin gölgelerinde saklanmayın. Öne çıkın ve kitlenize nasıl farklı olduğunuzu gösterin. Meseleyi ele geçirmek için cesur ve doğrudan olmaktan korkmayın. Şirketinizde ve sunduğu ürüne güveniyorsunuz, bunu markanıza tasvir edin.Marka bilinci oluşturma süreci uzun sürebilir ve bazı deneme yanılma gerektirir, ancak sonunda şirketiniz için yapabileceğiniz en büyük şey olur.