Marka ve Stil Yönergeleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Marka ve Stil Yönergeleri

Marka ve Stil Yönergeleri

Stil yönergeleri, logo kullanım kurallarını, yazı tipi sistemi, renk paleti, sayfa düzenine ilişkin yönergeleri içerir ve bunları reçete eder. Diğerleri, tutarlı bir görünüm ve ses olacak tasarım teminatı ve pazarlama malzemeleri yaratmak için var olurlar.

 

Stil yönergeleri geleneksel olarak basılı ve web-hazır PDF'ler olarak üretilmiştir. Kurumsal kimlik tasarımının özüdürler ve markayla daha kolay tasarım yapmak için birlikte paketlenmiş logo, şablonlar, fontlar ve diğer kaynaklara genellikle eşlik eder. Stil yönergeleri, logo kullanımı, stil ve düzen ile ilgili ayrıntılı kurallardır ve göz atmak için her zaman ilginçtir.

 

Marka kimliği projesi, küçük bir yerel işletme için iş yapan bir tasarımcıdan daha büyükse, bir tasarım kısa metninizin olması önemlidir. Bir tasarım özeti, hedef kitleye, mesajlaşma hedeflerine, markanın değer ve misyonuna ve markanın sunduğu ürünler ve hizmetler gibi araştırma aşamasındaki özetleri içermelidir. Ayrıca, bütçe, proje takvimi, teslimat için dosya biçimleri ve diğer pratik ihtiyaçları içermelidir.