Photoshop'ta iOS App Simgesi Oluşturma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Photoshop'ta iOS App Simgesi Oluşturma

Photoshop'ta iOS App Simgesi Oluşturma

Bu, tasarım araç kitinizde ihtiyacınız olan şeydir - harika bir iOS Uygulaması simgesi oluşturma olanağı ve bu eğitim sadece bunu yapmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Başlamak için iOS Uygulama Simgesi şablonuna ihtiyacınız olacak. Uygulama Simgesi Şablon dosyasını sadece 1024px simgesini içerecek şekilde kırpabilir veya PSD içindeki kalan öğelerle ilgilenebilirsiniz.
 
 
 
1. Adım - iOS Uygulama Simgesinin Temel Şekli Oluşturun
 
Yeni bir katman oluşturun ve tüm belgeye arka plan rengi verin. # Acced6 kullannabilirsiniz. Yeni katmanda kova aracını ve rengi kullanmak için G tuşuna basın.
 
 
 
Ardından, simge biçiminde arka plan renginin etrafına bir maske ekleyin. Teknik yüklendiğinde, Apple yüklediğinizde Apple sizin için köşelerden ayrılır gibi gerekli değildir. Bununla birlikte, simgenin nasıl şekillendirildiğini daha iyi görsel hale getirmek için maskeyi kullanmayı öneriyoruz.
 
Bunu yapmak için KOMUT veya CTRL tuşuna basın ve Yuvarlak Maske katmanının maskesini tıklayın. Şimdi mavi arka planınızda simge biçiminin bir seçim çerçevesi seçimi olmalıdır.
 
 
 
Maskeyi oluşturmak için, Katmanlar Paneli'nin altındaki maske simgesini seçin.
 
 
Adım 2 - Bir Degradeyi Ekle
 
 
Ardından, simgenin arka plan katmanını sağ tıklayın ve Harmanlama Seçenekleri'ni seçin. Arka plana hafif bir degrade eklemek istiyoruz. Başlangıç ​​rengi # acced6 ve bitiş rengi # 7cbece olmalıdır .
 
 
 
Degradenin doğrusal olması gerekir. Köşegen olmasını sağlamak için açıyı 135 derece olacak şekilde ayarlayın . Degrade, sol üst köşedeki koyu maviden sağ alt köşedeki açık maviye gitmek üzere ayarlanmalıdır. Renkleri karıştırdıysanız, açıyı -135 veya 315 dereceye kadar döndürmeniz yeterlidir.
 
 
 
 
Degradenin doğrusal olması gerekir. Köşegen olmasını sağlamak için açıyı 135 derece olacak şekilde ayarlayın . Degrade, sol üst köşedeki koyu maviden sağ alt köşedeki açık maviye gitmek üzere ayarlanmalıdır. Renkleri karıştırdıysanız, açıyı -135 veya 315 dereceye kadar döndürmeniz yeterlidir.
 
 
 
 
 
 
3. Adım - İç Çember Oluşturun
 
Bu simgeler tasarımının büyük bir kısmı ortada beyaz bir daire. Bir tane oluşturmak için iOS simgesi tablosunu izleyin. U düğmesinin altındaki Eliptik Aleti kullanmak istiyorsunuz . Yaklaşık 890 piksel boyunda ve genişliğinde bir daire oluşturun. Izgarayla mükemmel şekilde hizalanmazsa, Boyutlarını, Özellikler panelinde ayarlayabilirsiniz.
 
 
 
4. Adım - Çemberin Stilini Ayarlayın
 
Şimdi daire, tarzımıza ihtiyacımız var. Daire bir inme, gölgeler ve gradyan eklenmelidir; bu yüzden tek tek ekleyelim.
 

 

Degrade ekle
 
Daire içindeki gradyan açıktır. Degrade, #ffffff ve # d9d9d9'dan oluşur .
 
 
Bu radyal bir eğim çünkü çemberin ortasına biraz parlaklık kazandırmak istiyoruz. Degradenin dışındaki beyazın ortada ve açık gri olduğundan emin olun. Ayrıca Ölçeği maksimuma indirin ve % 150'ye ayarlayın .
 
 

Adım 5 - Kalem Simgesi Ekleme

Bu simgeye gereken son şey bir simgedir. Kalem seçtim. Sliceberry veya Noun Project'te bir simge bulun ve PSD'ye atın. Üzerinde çalıştığımız dosya 1000 piksellik uzun boylu ve geniş olduğundan, simgenin büyük olduğundan emin olun.
 
Seçtiğim kalem simgesini kullanmak isterseniz, Noun Projeden indirebilirsiniz. Molly Bramlet tarafından yaratıldı ve buradan indirebilirsiniz .

 

Simgeyi dosyanıza alın ve yeniden boyutlandırın. Benimle aynı kalem simgesini kullanıyorsanız simgeyi yaklaşık% 50 oranında yeniden boyutlandırmak istersiniz. Resmin en küçük daireye boyutlandırılmasına yardımcı olmak için iOS şablon kılavuzunu kullanın.

Dikey olması için simgeyi 62.32 derece döndürmek için . Bunu yapmak için KOMUT veya CRTL + T tuşlarına basın . Üst çubukta küçük üçgen simgesi 62.32 dereceyi girin. (Her ne kadar bu tamamen isteğe bağlıdır.)

Adım 6 - Kalem Simgesini Stil Edin

 

IOS Uygulama Simgesini tasarlamanın son iki adımı kurşun kalem simgesini şekillendiriyor. Kalem simgesini içe / dışa aktardığınıza göre onu stillendirelim. Simgenin ek bir degrade kaplamanın yanı sıra iç gölgeye de sahip olması gerekir.

 

Degrade Ekle
 
 
Degrade kaplaması eklemek için kurşun kalem katmanının Harmanlama Seçeneklerini açın . Ekleyeceğimiz degrade, öğreticinin başındaki tüm simgenin mavi arka planına uyguladığımız eğimi tam olarak aynı olacak. Degradeyi açık mavi renk # acced6 ile başlatın ve koyu mavi # 7 cbece ile bitirin . Degrade de diyagonal olmalıdır. Ancak, bu kez daha açık mavi sol üstte, koyu mavi sağ altta olacak. Bu eğim açısını elde etmek için dönüşü - 45 dereceye ayarlayın.
 
 
 
 
İç gölge ekle
 
 
Eklememiz gereken son şey, biraz derinliği vermek için kalem simgesinin iç gölgesidir . Yapacağınız şey her şeyi aynı tutmaktır; bunun dışında opaklığı çok daha hafif olacak şekilde azaltmanız gerekir. Opaklığımı % 15 olarak ayarladım . Gölge hala orada olacak ancak bütün simge açık renklere, degradelere, vurgulara ve gölgelere dayandığından fazla açık olmamalı.

 

Nihai Ürün

 

İç gölgeyi eklemeyi bitirdikten sonra hepsi hazır. iOS App Simgesi öğreticisi size şık bir iOS simgesi oluşturmak için ne gerektigini göstermek içindir - görebildiğinize göre çok fazla değildir. Son uygulama tasarımı, birçok uygulamada kullanabileceğiniz gelişmiş bir simgedir.