Promosyon Ürünleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Promosyon Ürünleri

Promosyon Ürünleri

Promosyon Ürünleri Tasarlamak İçin 5 Adım

 

Hedef müşterileri çekmek ve onlara unutulmaz bir izlenim bırakmak istiyor musunuz? Pazarlama teknikleri sizi çok uğraştırıyor mu? Sadece bir reklam mesajı göndermek yerine, ona ücretsiz bir hediye paketleyin ve potansiyel müşterinizi nasıl kazandığınızı görün. İnsanlar hediye almak isterken, örneğin bir kahve kupası gibi küçük bir öğe ile mutlu olabiliyor. Promosyon ürünleri, diğer reklamcılık ve pazarlama tekniklerinden önde bir başarı sağlayabiliyor. Başlamak için beş basit adımı burada bulabilirsiniz.

 

 

Promosyon Ürünlerinizin Vereceği Bir Mesaj Olmalı

 

Promosyon ürünleri ile mesajınızı fark ettirmek için ilk adım, tanıtım ürünlerinizden ulaşmayı istediğiniz amacı tanımlamaktır. Müşterileri çekebilir, markalaşabilir, ticaret fuarlarında işinizi sergileyebilir veya kurumsal hediyeler verebilirsiniz. Hangi amaç ile ya da hedef elde etmek istediğinizi bildikten sonra, mükemmel tanıtım hediyeleri seçebilirsiniz. Örneğin, promosyon ürünlerinizle marka yapmak istiyorsanız, imza tişörtleri, kupalar, fotoğraf çerçeveleri ve takvimleri vermek iyi bir fikirdir. Promosyon hediyeleri için her zaman kaliteli malzeme kullandığınızdan emin olun.

 

Rakiplerinizin Promosyon Hediyelerini Araştırın

 

Müşteriler için ne sunduklarını görmek için rakip markalar üzerinde araştırma yapmaktır. Onlardan fikir verici bir etki alabilir, kesinlikle aynı prensipler üzerinde hareket edilmemeli, ancak promosyon ürünlerinizin ayırt edici nitelikte olmasını ve işinizin hatırlatıcıları olarak işlev görmesini sağlayabilirsiniz. Birçok işletme kötü bir ticaret uygulaması olan düşük fiyatlı hediye ürünlerini satmaktadır. Bu tür şeylere dikkat edin, çünkü markanızın üretmeye çalıştığı izlenimi ortadan kaldırır. Rakiplerinizin promosyon ürünleri stratejisinin iyi ve kötü yönlerini listeleyin ve sizinkini daha iyi hale getirin.

 

Müşterilerinizin Promosyon Ürünleri İle İlgili Görüşlerini Arayın

 

Bir sonraki adım, promosyon ürünleriyle ilgili müşterilerinizin geri bildiriminde bulunmaktır. Müşterilerin aslında promosyon amaçlı olarak ne istediklerini değerlendirmek için kısa anketler kullanın. Müşterilerin promosyon hediyeleri ile ilgili görüşlerini aldıktan sonra, müşterilerinizin çoğunun istediği öğeleri vermeyi düşünebilirsiniz.

 

Düşünülen Hediyeler Veren Ürünleri Kullanın ve Onları Kişiselleştirin

 

Yukarıdaki üç adımı izledikten sonra dördüncü adım, düşünceli hediyeler yapan ürünler seçmektir. İşletmenizi tanıtmak için vermek istediğiniz ürünlerin seçiminde kibar davranmanız ve markanızı tanımlamanız gerekir. Örneğin, yazılım çözümleri satan bir şirkette çalışıyorsanız, kalemleri ve sabit öğeleri tanıtım hediye olarak vermek iyi bir fikir değildir. Promosyon ürünü olarak kullanışlı ve alakalı bir öğe seçin ve alıcıları özel hissetmek için kişiselleştirin. Promosyon ürünlerinizin logosunun açıkça basılmış olması gerekir.

 

Promosyon Ürünlerinizi Teşvik veya Ödül olarak Çalışanlara Verin

 

Promosyon ürünlerinizin değerini ve etkisini ölçmek için önce onları çalışanlara verin. Bu, ürünlerle ilgili gerçek geri bildirim alma ve iyileştirme konusunda size yardımcı olacaktır. Çalışanlarınıza tanıtım ürünlerini sunmanın diğer bir avantajı, kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak ve üretkenlik, sadakat ve performanslarını arttırmaktır. Dolayısıyla, tanıtım ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi verecekler ve bu ürünleri daha yenilikçi bir şekilde tasarlamak için bazı yaratıcı fikirler kullanabilirsiniz.