SEO Çalışması Ne Kadar Sürer? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

Araştırma yaptınız, birkaç farklı SEO şirketi incelediniz ve arama motoru sıralamasında en üst sıraya web sitenizi yükseltmek için deneyim ve uzmanlığa sahip olduğuna inandığınız birisini buldunuz. Orada, daha yüksek trafik seviyelerinin getirilerini başarmaya başlarsınız.

Ve sonra ilk ay geçer ve hiçbir şey değişmiş gibi gözükmez.

Dolayısıyla, tam olarak nereye gittiğinizi, neden daha iyi sıralamayı görmediğinizi ve en azından daha fazla teslimat olanağını bilmek isteyen SEO yöneticinizi sıkmaya başlıyorsunuz.

Lacivert Medya SEO Ajansı olarak, size diğer ajansın yaptığı ayrıntıları söyleyeceğiz:

 

 

 

SEO zaman alır...

 

Gerekli analizleri gerçekleştirmek, pazarınızı ve endüstrinizi araştırmak ve kaliteli ürün içeriği üretmek için zaman gerekiyor. Google'ın web sitenizi tanıması ve ona hak ettiği yetkiyi vermesi zaman alır. Değişikliklerin yapıldığını görmek, web sitenizin kalitesini ve içeriğinizi aynı alanda bulunan diğer herkesle karşılaştırmak zaman alır.

Bütün bunlara rağmen, herhangi bir ajans müşterilerinin hikayelerini üç, iki, hatta bir ay sonra bilecektir. Öyleyse SEO'nun neden zaman aldığını ve bu kadar çok şirketin neden süreç için gerçekçi olmayan beklentilere sahip olduğuna bir göz atalım.

 

Neden SEO Çok Uzun Sürüyor?

 

SEO'nun ne kadar sürdüğünü soran eksik bir sorudur ve size tatmin edici bir cevap bulamaz.

Açıkçası, insanların gerçekten bilmek istedikleri sonuçların sunulması için SEO çalışmalarının ne kadar süreceğidir.

Fakat hala çok özel bir soru değil, çünkü "sonuçlar" farklı insanlara farklı şeyler demektir.

SEO ajansından beklentiler;  sonuç trafik artışı olarak genel amacı büyümek ve daha fazla gelir görmektir.

Açıkçası bunun bir şirketin de ilgileneceği bir şey olduğunu söylemek üzeresiniz. Ve, bir bütün olarak, büyük resim olarak alındı, evet, bir şirket olarak genel amacı büyümek ve daha fazla gelir görmektir.

Ancak SEO söz konusu olduğunda, sonuçlarının onların fikri düzenli olarak etrafında dönmektedir: "en sevdiğim anahtar kelime için # 1 olmak."