SEO ile Yeni Müşteri Kazanmak - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
SEO ile Yeni Müşteri Kazanmak

SEO ile Yeni Müşteri Kazanmak

Yeni müşteriler kazanmak, mutlaka oraya gidip onları aktif olarak aramakla alakalıdır.  Aslında, yardım isteyen müşterileri bulmak da verimli olabilir. Çünkü tasarımcı aramakta olduklarını kamuya ilan etmiş olan işletmeler genellikle istemediğiniz nesnelerdir. İdeal olarak, o zaman müşterilerin sizi bulmalarını istiyorsunuz. Sağlam bir binanın temelleri gibi, işinize yeni müşteriler çekmeyi düşünmeden önce yerine koymanız gereken birkaç temel nokta vardır. İlk iş, beklenmedik biçimde değil, iyi iş yapmaktır. Ancak ikincisi, belki de daha şaşırtıcı olanı, mevcut müşterilerin yenilerini aramaya öncelik vermesidir. Mevcut müşteriler her zaman iki nedenden ötürü birinci olmalı.

 

 

Öncelikle, mevcut müşterilerin gelirini artırmak, sürmekten çok yeni iş geliştirmek haline getirmekten daha kolaydır ve daha düşük maliyetlidir. İkinci olarak, mevcut müşterileriniz mutluysa, sizi yine de yeni müşterilere önerirler. Bu nedenle, mevcut müşterilere iyi hizmet vermek, yeni iş üretmek için ana kanallardan biri olabilir. Sosyal medya bunun için hayati bir rol oynayabilir. Serbest dolaşım için Facebook gruplarını bulabilir ve Twitter'da aynı görüşlü insanlarla bağlantı kurabilirsiniz. Eğer yeterince heyecan ve Facebook'taki insanlar yakında size uygun bir şeyler gördükleri takdirde sizi önerirler ve siz de aynı şeyi yapabilirsiniz.  Tabii ki, hepsi çevrimiçi değil. Çevrimdışı ağ genellikle daha etkili olabilir.  Farklı çevrimiçi ağların ve kanalların hepsinden uzaklaşmak oldukça kolaydır, ancak gerçek şu ki, eski moda ağızlardan başka hiçbir şey yapılmamaktadır diyor.

 

Kısacası, doğru müşterileri cezbetmek, tasarımcı arayan yerlerde olmaktır. Ama aradıkları yer Google, yani SEO düşünmeye başlamanız gerekir. Potansiyel müşterilerin arama sorgularını sitenize eşleştirmenin en iyi yollarından biri, düzenli olarak blog yayınlamaktır.

Bloglamaya bir başka avantaj da var. Yazmak istediğiniz doğru konuyu seçmek, genel olarak müşterileri değil, yapmak istediğiniz belirli tasarım türünü isteyenlere çekmenin harika bir yolu olabilir. Dolayısıyla, ilgili aramalar için SEO'yu artırmak için içermesi gereken anahtar kelimeler hakkında dikkatlice düşünün. Doğru kişilerin paylaşımına yardımcı olacak doğru sosyal medya mesajlarını hazırlamak için yeterli zaman ayırın. Ancak, SEO daima zamanınızın en iyi kullanımı olmayabileceğini unutmayın.  

 

Olağandışı yöntemler

 

Şu ana kadar müşterileri cezbetmek için denenmiş ve test edilmiş yaklaşımlardan söz ettik. Tabii ki, hayal gücünüzü kullanırsanız müşterileri bulmak için sonsuz sayıda başka yol vardır. Çalışmak istedikleri organizasyonları buluyorlardı ve web sitelerinin bir veya birer modülünü yeniden tasarladıktan sonra onlara spesifikasyonlarda gönderdiler. İnsanlar bir şeye sahip oldukları zaman tadını çıkardı, daha fazlasını isteyeceklerdi.