Sosyal Medya Görseli Hazırlamak - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Sosyal Medya Görseli Hazırlamak

Sosyal Medya Görseli Hazırlamak

Seyirci ile iletişim kurmak için tutarlı bir sese sahip bir marka varlığını hissettirmek için mümkün olan tüm fırsatları buluyor. Sosyal medya, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekecek, düşündürücü mesajlar oluşturarak potansiyel müşterilere dönüştürmek için dev bir platformdur. Ancak, göründüğü kadar kolay değil. Sebep oldukça belirgindir. Benzer markalar, zaten ilgili kitlelere bağlanmak için tanımlanmış bir sosyal medya stratejisi içeriyor olabilirler. Öyleyse, zorlu bir rekabette öne çıkmanız gerekiyor ve bu yalnızca, kanıtlanmış tasarım ilkelerini uygulayarak sosyal medya mesajı yaratmak için yapılabilir. Akıllı bir tasarım stratejisi markanızın varlığını sosyal medyaya taşıdığınızda ihtiyaç duyduğunuz şey budur, çünkü insanlar bunu birbirine bağlamaya teşvik ediyor.

 

Marka Renklerinizi Seçin ve Yapın

 

Renkler şüphesiz herhangi bir tasarıma nefes aldıran inanılmaz bir araçtır. Ancak, onları sadece akıllıca kullanmak sizin için gerçekleşebilecek. Bununla kesinlikle, yayınlarınız için rasgele renkler almak yerine, markanızın temasıyla eşleşen akıllı bir renk seçimi yapın ve mesajınızı dikkati dağıtmadan ifade edin.

 

Yazı Tipleriyle Uyumlu Olun

 

Renklerin ince bir teması gibi, markanızın kişiliğini arttırmak için de iyi bir font seçmeniz gerekir. Çok önemlidir, çünkü çok fazla yazı tipi mesajınızı almanıza yardımcı olmaz. Sadece iki veya üç yazı tipi grubu yeterlidir. Bununla birlikte, hangi fontların ne zaman kullanılacağı hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak için araştırmanızı iyi yapmak zorundasınız.

 

Fotoğraf Filtrelerini Akıllıca Seçin

 

Instagram gibi sosyal platformlar, yayınınızın görünümünü ve hissini arttırmak için size çok sayıda filtre sunar. Bu filtreler yeterince kullanılırsa markanızın kültürünü ve kişiliğini güçlendirmenize yardımcı olabilir.

 

Logonuzu Unutmayınız

 

Yaptığınız her şeyin kitlenizin ihtiyaçlarına hitap ettiğinden ve markanızın profesyonel bir kimliğini aynı anda yansıttığından emin olmanız gerekir. Bu nedenle, gerekli tüm tasarım bileşenlerini göz önünde bulundurarak, sağlam bir profesyonellik görselleştirmek için yazılarınıza markanızın logosunu da dahil etmelisiniz.