Tavsiye Edilen Web Tasarım Kitapları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Tavsiye Edilen Web Tasarım Kitapları

Tavsiye Edilen Web Tasarım Kitapları

Bu yıl web tasarımcıları için en iyi kitapların toplanması, liste aynı zamanda pratik web tasarımı konularının (içerik tasarımı, kullanıcı araştırması, tasarım sistemleri, prototipleme, animasyonlar ve proje yönetimi de dahil olmak üzere) yanı sıra karlı bir işletmenin nasıl başlatılacağı ve çalıştırılacağına ilişkin ilham verici tavsiyeler içeriyor. Tıpkı geçen yıl olduğu gibi, yakından bakarsanız burada gizlenen bir çok başlık bulunmaktadır.

 

Elbette, O'Reilly, Apress, A Book Apart, Smashing Magazine, SitePoint ve Rosenfeld Media gibi web tasarım ve geliştirme alanındaki tüm büyük yayıncılar vardır. Ancak bazıları kendi başlarına yayınlanmış birkaç kitap da vardır.

Kendi kendine yayın yapmak giderek daha kolay ve eğer bir kitap için bir fikriniz varsa ve bu yaklaşımla ilgileniyorsanız, Brad Frost'un " Eğlenceli ve Kâr için Kitap Self-Publishing" adlı makalesini okuyun.

 

Laura Kalbag'ın Erişilebilirlik ile tasarım yolunda emin olun.

 

Erişilebilirlik göz önüne alındığında web'i her yerde, her yerde kapsayıcı hale getiriyorsunuz. Laura Kalbag'ın erişilebilirlik peyzajı boyunca size rehberlik etmesine izin verin. Engellilik ve engel zorluklarını anlayın; önemli yasalar ve yönergeler hakkında bilgi sahibi olmak; ve erişilebilir tasarımı planlamayı, değerlendirmeyi ve test etmeyi öğrenirler. En iyi uygulamaların katı bir setini oluşturmak için net metin yazarlığı, iyi yapılandırılmış IA, anlamlı HTML ve düşünceli tasarım gibi araçlardan ve tekniklerden yararlanın. İster saha konusunda deneyimli veya deneyimli bir profesyonel olun, erişilebilirlik ile tasarım yolunda emin olun.

Erişilebilir ve kapsayıcı tasarım sonunda 2017'de hak ettiği dikkati elde etti. Bu kitap, engellerin tasarımında karşılaşılan güçlükleri ele alır, yasaları ve yönergeleri açıklar ve tasarımlarımızı nasıl planlayacağımız, değerlendireceğimiz ve test edeceğiniz konusunda teknikler aracılığıyla bize yol gösterir.

Tipografi efsanesi Erik Spiekermann, yazar Laura Kalbag'a kötü bir şekilde tweetlenmiş bir tweet gönderdiğinde kendisine bir kitap yazıp sadece bir metin yazdığını söyleyince, Herkes için Erişilebilirlik istemeden desteklendi. Bir heyecan fırtınası, JK Rowling'in Laura'nın savunmasına ve Mashable'a , Huffington Post'una ve Teen Vogue'un konuyu ele geçirmesiyle sonuçlandı . Olumlu yan etkisi , erişilebilirliğin önemine yepyeni bir izleyici tanıtıldı.

 

Trine Falbe, Kim Andersen ve Martin Michael Frederiksen'in White Hat UX Kitabı

 

White Hat UX - Kendinizi aşağıdaki durumlardan birinde bulduğunuzda, Kullanıcı Deneyimi'ndeki Yeni Nesil sizin için doğru kitaptır. UX'te eğitim görmediniz, ancak şimdi sorumluluğunuz var.

Ekibinizdeki kullanıcı deneyimi ile ilgili sohbetlerde takip etmek için uğraşıyorsunuz. Siz bir müdürseniz ve şirketinizin modern dijital pazardaki liderleri nasıl etkilediğini anlamak istiyorsunuz. (ipucu: mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmak, rekabet avantajıdır.)

Etik tasarımı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz White Hat UX, sınırlı UX bilgisine sahip kişilerin alanla ilgili net bir anlayışa sahip olmasını sağlayan basit bir şekilde yapılan UX tanımlaması başlar.

Mahremiyetin ihlal edildiğini ve iyi iş olduğunu düşündükleri için (ve insanlar umurunda olmadığı için) yapmaya devam edecek işletmeler için ne gibi sonuçlar doğurduğunu açıklar.

 

Ve son olarak, bugünün tüketici pazarında en güçlü rekabet avantajını elde etmek için ürününüzün, hizmetinizin ve şirketinizin kullanıcı deneyimini nasıl geliştirdiğinizi açıklıyor. White Hat, dürüst bir kullanıcı deneyimi.

Web, karanlık kalıplarla, hilelerle web sitelerinde ve uygulamalarda kullanmanızı sağlayan, satın almayı ya da istemediğiniz şeyleri yapabilmenizi sağlıyor. Ancak karanlık tarafı bırakmanın zamanı geldi. Danimarka'nın Kopenhag kentinde bulunan UX uzmanları, araştırmacılar ve stratejistler grubu tarafından yazılan bu kitap, kullanıcı deneyiminin yeni nesline odaklanıyor. Aral Balkan'ın bir tanıtımını içererek , UX'ü tanımlar, birçok şirketin kullandığı yanıltıcı tasarım uygulamalarını tanımlar ve dürüst ve empatik olarak ürün veya hizmetinizdeki kullanıcı deneyimini nasıl artırabileceğini önermektedir.