Web Site İçeriği Oluşturma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Site İçeriği Oluşturma

Web Site İçeriği Oluşturma

Gerçekte, içerik, bir müşterinin web sitesinde sahip olduğu ve metinden resimlere, gezinme, ücretli medya açılış sayfalarına, tasarım, grafik, müşterilere, personele, üniforma ve daha pek çok şey için olan bir müşterinin veya mevcut müşterinin deneyiminin tamamına atıfta bulunmaktadır. Bunu bir şekilde düşünün. Bir müşterinin markayı algılama biçimini etkileyebilecek her unsur içeriklerdir.

 

Ünlü markaları kullanan birkaç örnek şunları içerir:

Apple: logo (tasarım)

Lexus: kalite (marka bilinci oluşturma)

Starbucks: barista (personel)

İçerik gerçekten her şeye dokunursa, içerik stratejisinin bir işi ileriye doğru ilerletmeye yardımcı olan tasarım ve geliştirme yanında hayati bir rol oynaması mantıklı olur.

 

İçerik stratejisinin işletmeniz için nasıl yardımcı olabileceği
 

Çevrimiçi pazarlama dünyasında, tasarımcılar ve geliştiriciler çoğunlukla içerik, e-ticaret ve SEO üyeleriyle orantılı olarak görülür. Sanki sezgisel navigasyon, iyi düşünülmüş, cazip içerik ve arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) olumlu konumlandırma ile iyi bir şekilde dönen temiz, davetkar bir siteye sahip olamazsınız.

İşletmelere yardımcı olmanın en zor kısımlarından biri, tam olarak şirketin durduğu ve müşterilere vasıtasıyla markalaşma anlamında ihtiyaç duyulan netliği kazandırmaktır. Ne yazık ki, pek çok işletme kendilerini bu şekilde tanımlamak için hiçbir zaman çalışmaz. Markayı temsil eden şeyin görsel bir cephesi oluşturmak için tasarım ve geliştirme ekibine bırakır. Ekip üyesi olarak içerik stratejisti ile birlikte herkesle birlikte iç paydaşlarla bir araya gelecek ve markanın aşağıdaki soruları yanıtlamasına yardımcı olabilirsiniz.