Web Sitenizi Amaçla Tasarlayın - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitenizi Amaçla Tasarlayın

Web Sitenizi Amaçla Tasarlayın

Birincil işletme hedeflerinizi (kısa ve uzun vadeli) düşünmek önemlidir. Hedeflerinize odaklanmak size ve ajansınızın web sitenizin amacını ve işlevini belirlemenize yardımcı olacaktır. Bazı yararlı sorular şunları içerir:

 

  • Şu anda işiniz için en önemli şey nedir?
  • Gelecekte nereye gideceksin?
  • Hedef kitlenizin gerçekten hangi bilgilere ihtiyacı var?
  • Hedef kitlenizin web sitesine tepki vermesini nasıl istiyorsunuz?
  • Onların alması gereken şey nedir?

 

Bir şeylerin web sitesi tasarımı ile mümkün olduğu biraz gerçekse de, sınırsız olasılıklar her zaman sağlam bir sonuca yol açmaz. Birçok şirket kendi web sitesinde herhangi bir bilgiyi içerir, ancak bu her zaman en iyi yaklaşım olmayabilir. Ziyaretçi, web sitenizde nereye gideceklerini veya ne yapacaklarını merak etmeyin. Açık bir amacı olan bir web sitesi oluşturmak sonuçlara neden olur.

 

Marka Bilinci Oluşturma

 

Adınızı sunmak ve bir hikaye anlatmak markanızın oluşturulması için gereklidir. Web sitenizi tanıtım olarak düşünün. İzleyiciyi çok fazla bilgi ile boğmayın, basit ve etkileyici bir tasarım düşünün. 

 

Kitlenizi Eğitin

 

Şimdi, kitlenize işinizin işleyişini ve sunduklarınızı gerçekten bildirmek için zamanı geldi.  Ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında derinlemesine içerik sağlanması ve müşterilerinize nasıl fayda sağladıkları önemlidir. Hedef kitlenizin markanız olduğunun ispatına ihtiyacı var. Boş vaktinden söz etmiyoruz.  Açık bir bilgi hiyerarşi harika web sitesi tasarımı, ziyaretçiyi gerekli tüm içeriğe yönlendirir. 

 

Etkileşimi Teşvik Edin

 

İster ziyaretçileri, e-posta bültenlerine üye olmaya, ürünleri ve hizmetleri satın almayı da sosyal medya hesaplarınızla etkileşim kurmaya teşvik edin ve ilginç olun. Hedef kitlenizin daha fazlası için geri gelmesini sağlayın. Bunu bir deneyim haline getirin ve ziyaretçiyi net bir harekete geçirici mesaj çağırmak için benzersiz yollar ekleyin. Sizinle olan olumlu etkileşimler ne kadar olumlu olursa, işiniz için marka olma olasılığı da o kadar yüksek olur.

 

Bu kapsamlı bir liste değilken, web sitenizin işletme hedeflerinizi desteklediğinden emin olmanız için bazı fikirler sağlayabilir. Web sitesi tasarımına veya yeniden tasarım sürecine başlamadan önce, ziyaretçilerinizin temel bilgilere ulaşmalarının ötesinde kuruluşunuz için sitenizin neler başarabileceğini düşünün.