Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşıma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşıma

Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşıma

Google Search Console

 

Bir hesap kurmanız, sitenizi doğrulamanız ve tarama sonuçlarınızı izlemenizi önemle tavsiye ederim. Başlangıçta biraz "teknik" görünebilir ancak kontrol edebilmeniz gereken bazı temel şeyler burada.

 

Tarama hatalarınızı gözden geçirin. Web sitenizin Google'da sıralamamasının nedeni onlar olabilir. Onları düzeltin veya yardım için web geliştiricinize başvurun. Google'ın sayfalarınızı dizine ekleyip eklemediğini öğrenin. Sunulan her sayfa veya resim dizine eklenmeyecek, ancak gösterilmezse muhtemelen sorunuzu bulmuşsunuzdur.

 

Google'ın web sitenizi bulup araştırmadığından hâlâ emin değilseniz, arama çubuğuna gidin ve şirket adınızı yazın. Web siteniz açılmalı, ancak o zaman siteye girmeyi deneyin. Sitenizi hâlâ bulamıyorsanız, Google taramamıştır. Google Search Console'da görünen her şeyi düzeltmeye çalışırken kendinizi zorlamaya çalışmayın. Aradığınız şey, web sitenizi Google sıralamasında tutan büyük, belirgin sorunlardır.

 

İçerik Denetleyicisini Yineleyin

 

Google, yinelenen içeriği beğenmemektedir, dolayısıyla bunları görmezden gelmektedirler. Siteniz çok ağır olmayan çok ağır bir resimse, açılış sayfalarınızdaki metinlerin sitenizin geri kalanından farklı olmadığından emin olmanız gerekir. Copyscape , yinelenen içerik olup olmadığını görmek için iki web sayfasını karşılaştırmak için mükemmel bir yerdir. Görüşler çok az farklılık göstereceğiniz yüzünden değişir, ancak kendi web sitemde içerdiği sürece %70'in altındaki herhangi bir şeyin iyi olduğu söylenir. Başka bir web sitesinin malzemesini kopyalamayın. Sitenizin tamamının kapatılması riskini taşırsınız. 

 

Google'ın Mobil Dostu Testi

 

İnsanların çoğunluğunun mobil aramaya geçmesiyle birlikte Google, sıralama sürecini mobil uyumlu siteleri tercih etmeye yöneltti. Siteniz tabletler veya telefonlar üzerinde iyi bir performans göstermiyorsa, bir dizüstü bilgisayardan bile olsa web sitenizi Google'da sıralamayabilir. Web sitenizi Google'ın Mobil Dostu Test'i aracılığıyla çalıştırın ve puanının nasıl olduğunu görün. Ortaya çıkan sorunları düzeltin ve sıralamanızı geliştirip artırmadığına bakın.

 

SEO Analyzer

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Google'ın sitenizi nasıl kategorize ettiğini belirler. Metninizde yer alan anahtar kelimeler, arama motorlarının sitenizin bir kullanıcının aramasına uygunluğunu belirlemesine yardımcı olur. Metniniz ne kadar alakalı ise arama sonuçlarında sıralamanız o kadar yüksek olur. SEO'nun daha derinlemesine bir tartışması 4 Dakikalık SEO Crash Course'umuzda bulunmaktadır.

 

 

OnPage'de ücretsiz hesap açın . Ayda bir kez web sitenizi tarar ve SEO'yu etkileyebilecek hataları geri getirirler. Ayrıca, belirli bir sayfada en yaygın cümleleri görmenizi sağlayan anahtar kelime analizi aracı da vardır. Bir WordPress siteniz varsa, o zaman Yoast eklentisini kesinlikle yükleyin. 

 

Backlink Checker

 

Dışarıdaki bir kaynak içeriğinize her bağlandığında, web sitenize sıralamada küçük bir destek verir. Tüm işlevselliğinizi düzeltip içeriğinizi düzgün bir şekilde optimize ederseniz, web sitenizi tanıtmanız yeterlidir. Bir sitenin Google'da sıralamasına neden olan zaman, içerik ve tanıtım. Kaç URL'nin web sitenize geri döndüğünü görmek için Küçük SEO Araçları'ndaki Backlink Checker'ı kullanın .

 

Sosyal medyada web sitenizi teşvik ederek ziyaretçi bağlarınızı artırabilirsiniz. Makalelerinize ve açılış sayfalarınızla olan bağlantıları paylaşan bir e-posta kampanyası geliştirin. İnsanları materyalinizi paylaşmaya veya yer imi koymaya teşvik edin. Bu bağlantı, bir web sitesinin Google'da sıralamasında yardımcı olmamalı.