Web Sitenizi Korumak İçin 5 Anti-Spam Eklentileri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitenizi Korumak İçin 5 Anti-Spam Eklentileri

Web Sitenizi Korumak İçin 5 Anti-Spam Eklentileri

Yüzlerce faydayla birlikte, WordPress'in de bazı dezavantajları vardır. Bu da ekstra özenle ele alınmazsa sitenize ciddi bir sıkıntıya neden olabilir. Spam yorumları bu dev problemlerden biridir.

 

Kişisel blogunuzu veya bir şirket web sitesini çalıştırıyor olun, spam yorumlarına karşı korunmak için gerekli düzenlemeleri yapmak zorundasınız. Neyse ki, WordPress anti-spam eklentileri şeklinde bir meseleyi aşmak için çok meşru bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle, kesinlikle spam ve botlara karşı sağlam bir kontrol sağlayacak beş gerçek olağanüstü anti-spam eklentilerini kurabilirsiniz.


 Akismet

 

Akismet, spam yorumlarına karşı tam güvenlik sağlayan en popüler ve güvenilir anti-spam eklentilerinden biridir. Şirketlerin ve profesyonel blog yazarlarının çoğunluğunun sitelerini ve bloglarını herhangi bir spam yorumuna ve spam botuna karşı korumak için bu eklentiyi kullanmalarının nedeni budur. Siteye hiçbir zaman gönderilmemiş her bir cümleyi denetler ve buna göre değişiklikler yapar.

 


Cleaner by CleanTalk

 

CleanTalk, spam yorumları, trackback'leri ve spam bot kayıtlarını oldukça verimli bir şekilde engelleyen, parlak bir anti-span eklentisidir. CleanTalk'un spam silme süreci oldukça basittir.

Tüm yorumları, sunucularına yükler ve burada, her spam yorumunun filtrelenmesini sağlamak için birkaç doğrulama denetimi gerçekleştirir. Bu nedenle CleanTalk, anti-spam koruması için tek çözüm olarak değerlendirilmektedir.

 


 WordPress Zero Spam

 

Eklenti blok etrafında yeni olmasına rağmen, ancak herhangi bir Captcha doldurmadan spam yorumlarına karşı en üst düzeyde koruma sunar. Kurulum ve etkinleştirme sizi hiç rahatsız etmeyeceği için teknik açıdan yetkin olmayan bir birey değilseniz kesinlikle sorun yok.

 


 Antispam Bee

 

En iyi anti-spam eklentilerinden bahsederken, Anti-Spam Bee yerini çok rahat bir şekilde korur. Yukarıda belirtilen tüm eklentiler gibi Anti-Spam Bee, sitenizi spam yorumlarından ve trackback'lerden kurtaran güvenilir bir seçenektir. Eklenti IP adreslerini eşleştirerek tüm spam yorumlarını değerlendirir. Böyle bir süreçte, IP uygun değilse, yorum spam olarak kabul edilir.

 


 Wp-spamshield

 

WP Spam Shield Plugin, spam botlara, trackbacklere ve spam yorumlarına siteye girmesine izin vermediğinden büyük önem taşıyor. WP Spam Shield Plugin, bu gibi sorunlarla başa çıkmada etkili bir metodolojisiyle tüm dünyadan olumlu geribildirim alıyor. Ayrıca, eklenti, bir proxy sunucusu kullanarak yorumları veya ziyaretçileri engellemenizi sağlar.