Web Sitesi Geliştirme Aşamaları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Geliştirme Aşamaları

Web Sitesi Geliştirme Aşamaları

 

 

BAĞLANTILARINIZI KONTROL EDİN

 

Her seferinde geri dönün ve web sitenizdeki her bağlantıya tıklayın. Kesinlikle bunu sitenizde büyük değişiklikler yaptıktan sonra yapmanız gerekir. Sunucular bazen garip olabilir ve eğer dış bilgi kaynaklarıyla bağlantı kurarsanız, kırılmış, kaldırılmamış, taşınmış veya bazı bilgisayar hataları yüzünden yenilmemiş olduğundan emin olmak için kontrol etmeniz gerekiyor. Artık ilgileri olmayan ya da çalışmayan bağlantılar olarak amatör olarak görünen çok az şey var.

 

İÇERİĞİNİZİ GÜNCELLEYİN

 

Eski içerik, harika görünmüyor. Kırık bir bağlantı kadar kötü değil, ama insanlar bırakıp geri dönmeye karar vermelerini sağlayabilir. Güncel bilgiler sayfalarınıza ekleyin.Şimdi, küçük bir işletme için bir broşür siteniz varsa ve fiyatlar genelde değişime tabi değilse, içeriği çoğunlukla yalnız bırakmak iyi olabilir. Ancak, herhangi bir blog, medya feed'iniz veya neye sahipseniz onu güncel tutun. En azından ayda bir kez güncelleyin.

Yararlı bilgiler, eğitimler veya referans bilgileri sunuyorsanız, güncel tutun. Geri dönün ve işler bittiğinde düzenlemeler yapın. Her şey değiştiğinde tüm makalelerin yeni sürümlerini yayınlamak isteyebilirsiniz. Yalnızca Google'ın en iyi sonuçlarının dört veya beş yıl geçmiş olduğunu bilir.

 

YENI TARAYICILARDA VE CİHAZLARDA TEST YAPIN

 

Yeni bir tarayıcı çıktığında sitenizi test edin. Arkadaşınız yeni bir telefon veya tablet alırsa, sitenizi test edebilmeniz için ödünç almak için kendisinden yardım isteyin. JavaScript'in yeni sürümü çıktı mı? Sitenizi onunla test edin. 

 

TÜM JAVASCRİPT ETKİLEŞİMLERİNİ ÇİFTE KONTROL EDİN

 

Pek çok sitelerin temel işlevler için JavaScript'e güveniyor. Bu olumsuz etkiler yaratacak bir uygulamadır. JavaScript'in herhangi bir nedenle çalışmayı bırakması durumunda içeriğin büyük bölümleri ve tüm web siteleri bile çalışmaz. Sitenizi bu şekilde kurmadıysanız bile,

 

TÜM FORMLARI ÇİFTE KONTROL EDİN

 

Küçük bir widget çalışmazsa, bir şey var. Formlar başka bir konudur. Formlar genellikle insanlarla iletişim kurmak veya bir şeyler satın almak ve diğer önemli fonksiyonları kullanmak için kullanılır. Bunlar, kullanıcıların web sitelerine hayati bilgiler verdikleri öncelikli yöntemlerden biridir. Bir form doldurmaya istekli olursa, en azından kısmen, sunduğunuz her şeyi yerine getirmeye istekli oldukları anlamına gelir. Formlar, çeşitli nedenlerle çalışmayı bırakabilir. Belki formun JS'i vardır ve çalışma durdurulmuştur veya belki sunucunuzdaki PHP sürümü yükseltilmiştir. Belki iletişim formunuzun mesaj gönderdiği e-posta hesabı nedense çalışmayı durdurmuştur. Belki SPAM işaretlenmiştir. Sebebi ne olursa olsun, formları düzenli olarak kontrol edin, böylece işinizi kaybetmeyin.

 

BİR YEDEKLEME PLANI YAPIN

 

Tüm web sitenizi yedeklemek için bir plan yapın. Şimdi, herhangi web barındırıcısı, sizin için yedeklemeleri çoğunlukla ele almalıdır. Bununla birlikte, daha küçük siteler için, normal manuel yedeklemeleri kendiniz yapmanız önerilir. Veri şablonuna sahip kişiler, gigabyte'lık verileri düzenli olarak indirirken kolayca sorun yaşayabilir. Bu durumda, bir üçüncü taraf yedekleme çözümüne bakın.