Web Sitesi Projesine Başlangıç - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Projesine Başlangıç

Web Sitesi Projesine Başlangıç

Yeni bir proje alırken ortaya çıkan yaratıcı bir duygu, benzersiz tasarım sorunlarını çözmek ve özgün çalışmaları üretmek bir tasarımcı veya geliştirici olarak uzmanlığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu avantajlara rağmen, başlangıçtan itibaren yeterince hazırlanmadığınız takdirde, yeni projeler hızla çözülebiliyor. Müşterileriniz için uygun ve etkili çözümler sunmak için doğru bilgiye ihtiyacınız var. Yeni bir müşteri ile çalışırken bu bilgiyi toplamanız öncelikli olmalıdır.

 

 

Bu ilk etkileşim, müşterinizi kişisel bir seviyede tanımanız için bir fırsattır. Bu fırsatı kullanarak projeyi doğru yönde yönlendiren özellikleri toplamak önemlidir. Bu, projenizin tasarımını kısa bir şekilde yazmanıza, iş akışınızı düzeltmenize ve müşterinizi etkileyen nihai bir ürünü sunmanıza yardımcı olacak doğru sorularınızı sormak için ilk toplantınızı kullanmanız anlamına gelir.

 

Başlamanıza yardımcı olmak için, en yeni müşteri ile görüşürken sormanız gereken en önemli  sorular;

 

Neden bu projeyi yapıyoruz?

 

Müşteriler sıklıkla öngörülen bir çözümle size gelecekler ve "yeni ürün lansmanımızı tanıtmak için yeni bir açılış sayfası oluşturmanızı istiyoruz " gibi bir şey söylüyorlar.  Ancak müşterilerin ne olduğunu bilmeleri için iyi dinleyin. Onların önermelerini kabul etmek değil, ihtiyaçları için en uygun çözümü sağlayacak stratejik tavsiyeler sunmak bir tasarım geliştirme danışmanı olarak görevinizdir.

 

Önermiş oldukları şeylerden bir adım, geri adım atarak başlayın ve çözmeye çalıştıkları belirli işletme veya tasarım sorunlarını tanımlamaya çalışın. Müşterinizin mevcut ağrı noktalarını ve yeni fırsatları özetlemeye çalışın. Bu, amaçlarınızı gerçekleştirmek için daha uygun alternatif çözümler bulmanıza neden olabilir. Müşterinizin motivasyonlarını derinlemesine anlayarak projenize başlayın,  sadece iyi görünen fakat işlevlerinin kötü olduğu bir şey tasarlamak yerine, aslında işine yardımcı olan bir hizmet sunmak için daha iyi bir konumda olursunuz.

 

Web sitenizi kim kullanacak?

 

Tasarım öznel bir deneyimdir ve bazı kullanıcılar web sitenizi beğenecekken bazıları bunu nefret edecektir. Bu kaçınılmaz öznellik nedeniyle, müşterinizin hedef kitleyi hakkında güçlü bir anlayış geliştirmeniz önemlidir.

 

 

Müşterinize, çalışmaya başlamadan önce ideal kullanıcılarını kanıtlamak için zaman ayırın. Bu bilgi, değerli olmayabilir. İçeriğinizi ve web tasarım kararlarınızı bilgilendirmenize yardımcı olur. Sonuçta kullanıcılar için rahat, tanıdık ve akıcı bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olur. Müşterinizin cevabı, web kopyasını hazırlarken size de yardımcı olabilir. Müşterilerinizin markasını gerçek anlamda kullanıcılarının gözünde konumlandırmak için, sitede kullanmanız gereken ideal sesi, tonu ve dili tanımlamanıza izin verirler.