Web Sitesi Projesine Başlarken - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Projesine Başlarken

Web Sitesi Projesine Başlarken

Belki de sen geliştirici tipindensindir. İlk danışma toplantısından hemen sonra kod ve işlevsellik ihtiyaçlarını keşfedebilirsiniz. Ne olursa olsun, projenin başlangıcında tasarım ve koda daha fazla odaklandıysanız hayal kırıklığı yaşıyorsunuz demektir. Süslü yeni web siteniz başarısız olacak. Kötü bir iş çıkardığınızdan başarısız olmayacak. Muhtemelen, müşterilerinizin teslimat sırasında hayran oldukları muhteşem başyapıtlar inşa etme kapasitesinden daha fazla. Web sitenizin varlığının tek nedeni, amacı ihmal ettiğiniz için siz ve yeni web siteniz başarısız olacak. Evet, çarpıcı tasarım ve zekice kod önemlidir, ancak onlar, düşünmek için şartlandırılmış olduğumuz başarı faktörü değildir.

 

 

Herhangi bir web sitesinin, site ziyaretçileri hakkında derin bir bilgi edinmeden başarılı olması olanaksızdır. Planlamada başarısız olmak, başarısız olmayı planlamaktır. Çok şey duymuşsunuzdur, muhtemelen klişe üzerinde yakalıyorsunuzdur.  Eğer zaman ayırmazsan, araştırma ve strateji üzerine yatırım yapmazsan bir web sitesi oluşturmak için bile mantığı yeniden düşünülmelidir. Hedefleriniz, web tasarım için yönlendirici ışık olacaktır. Strateji oturumları, başlangıç ​​yapınız ve müşterinizin uzun vadeli pazarlama girişimleri boyunca size rehberlik edeceklerdir.

 

Web sitesi için ölçülebilir hedefler belirlemeniz gerekir. "Daha fazla trafik çekin" veya "daha fazla olasılık oluştur" yeterince spesifik değil. Hedeflerinizin spesifik, ölçülebilir, zamanlanmış ve ulaşılabilir olması gerekir.

 

Örneğin, hedeflerinizden biri daha fazla trafik çekmek ise, bunu belirterek belirli bir hedef yapabilirsiniz. Ne kadar trafik, hangi anahtar kelimeler tarafından üretilir, trafik kalitesi, hangi zaman diliminde.