Web Sitesi Trafik Artırma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Trafik Artırma

Web Sitesi Trafik Artırma

Web siteniz eski veya yeni olmasına bakılmaksızın, sitenize trafik çekmek bir pazarlamacı olarak birincil görevlerinizden biridir. Ancak dijital manzarayı şekillendirmek ve yeniden şekillendirmek için her köşede ortaya çıkan yeni felsefeler, teknikler ve araçlar ile URL'yi bilinir hale getirmenin ve ziyaret etmenin en iyi yolunu bulmaya çalışarak aşırı yüklenme yaşıyordunuz. Web sitesi trafiğini artırmak için yeni yaklaşımlar etkinliklerinde farklılıklar gösterirken, denenmiş, doğru ve her zamanki kadar etkili birkaç taktik vardır.

 

Web sitenizin var olma sebebini tanımlayın. Web sitenizin birincil amacının net bir şekilde anlaşılmasına başlayın.  Ziyaretçilerinize göre ilginç, bilgilendirici blog yayınları yazanlar ziyaretçilere sitenize dönmek ve diğer kişileri sitenize yönlendirmek için bir neden verir.

 

Organik aramadan gelen trafiği artırmak için içeriğinizin anahtar kelimeler etrafında optimize edildiğinden emin olun. Abone olmak için bir seçenek sağladığınızdan emin olun. Böylece kampanyalarda kullanılma olasılığı hakkında değerli bilgiler toplayabilir ve onlara yeni içerik kazandırmaya devam edebilirsiniz.

  

Çoğu şirket bir sürü içerik barındırıyor ancak hızlı bir şekilde  arama için optimize edilmemiş olabilir . Google, içeriğiniz eskiyse sizi daha düşük derecelendirir. Hedef, kitlenize zamanında ve faydalı yeni ve taze içerik oluşturmaktır.  İnsanların kendi işleriyle bağlantı kurmalarına çok faydalı ve bilgilendirici olan içerik  aynı zamanda arama motor sıralamasını algoritmalarında arama yapmak için kritik bir bileşendir.

Eski içeriği yine de kullanabilirsiniz yalnızca güncelleyin ve en yüksek performans gösteren anahtar kelimelerle optimize edin.  Sosyal medya bir zorunluluktur ve iyi yapılırsa son derece etkili olduğunu kanıtlar.

Twitter, Facebook ve LinkedIn'den başlayarak, önde gelen sosyal kanalları kullanarak blog yazılarını ve içeriğini teşvik etmelisiniz . Doğru SEO anahtar kelimeleri olan kısa bir tweet çok fazla trafik çekebilir ve Facebook ve LinkedIn  daha uzun açıklamalar için yer sağlar. Yayınlarınızı            fotoğraflarla zenginleştirin araştırma,  tweetinize bir fotoğraf URL'si eklemenin retweet'leri yüzde 35 oranında artırdığını bulmuştur .

 

Ayrıca, reklam yayınlamayı unutma. Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağlardaki sosyal reklamcılık nispeten ucuzdur ve demografik özelliklere ve hedeflere göre anahtar kelimelere göre segmentlere ayırmanıza olanak tanır, böylece hedef kitlenize ulaşırsınız .

 

 Sitenize yeni trafik kazandırmak ve trafiği tekrarlamak, önceden düşünülmesi ve azimli olması gereken bir çaba. Bu yüzden, yeni yaklaşımları denemeden önce, bu kanıtlanmış stratejiyi uygulayın. Hedeflerinizi öğrenin, alakalı içerik oluşturun ve insanların bunu bilmesini sağlayın. Site trafiğinin arttığından emin olun.