Web Site Yöneticileri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Site Yöneticileri

Web Site Yöneticileri

 

Genellikle bir web sitesinde birbirine sıklıkla çalışan web tasarım geliştiricisi, web sayfasının düzenini, renklendirmesini ve tipografisini içeren görsel açıdan sorumludur. Web tasarımcıları aynı zamanda HTML ve CSS gibi biçimlendirme dilleri konusunda da çalışan bir bilgiye sahip olacaklardır. Bilgi düzeyleri bir web tasarımcısından diğerine farklılık gösterecektir. Özellikle küçük kuruluşlarda bir kişi tam web sayfasını tasarlamak ve programlamak için gerekli becerilere ihtiyaç duyarken büyük organizasyonların yalnızca görsel açıdan sorumlu bir web tasarımcısı olabilir.

 

Bir web sitesinin oluşturulmasında yer alabilecek başka işler şunları içermektedir;

 

Grafik tasarımcılar

 

Site için logolar, düzenler ve düğmeler gibi görseller oluştururlar. Web arayüz tasarımında, web site projesini oluşturacak tüm görsel detayları Adobe Photoshop veya benzeri gibi programlar ile oluştururlar.

 


 

İnternet pazarlama uzmanları

 

İnternette pazarlama ve tanıtım tekniklerini kullanarak, izleyicileri siteye hedefleyen stratejik çözümler aracılığıyla web varlığının korunmasına yardımcı olmak için çalışıyorlar. İnternet reklam metni yazarının sayfanın yazılı içeriğini oluşturmak için sitenin hedefleyen görüntüleyenlerine hitap eden paylaşımlarda bulunurlar.


 

SEO yazarları

 

Belirli bir web sitesine dahil edilecek ve web sitesini daha erişilebilir kılacak ve çok sayıda arama motorunda bulunan doğru kelimeleri araştıracak ve tavsiye edecektir. Web sitelerini SEO işlemleri ile arama motorlarında yukarıya taşıyacaklardır.

 


 

Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımcısı

 

Bilgi mimarisi, kullanıcı merkezli tasarım, kullanıcı testi, etkileşim tasarımı ve ara sıra görsel tasarım içeren kullanıcı odaklı tasarım hususlarını içerir.