Web Tasarım İşinize Yardımcı Olacak CRM Araçları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Tasarım İşinize Yardımcı Olacak CRM Araçları

Web Tasarım İşinize Yardımcı Olacak CRM Araçları

İhtiyacınız olan tek şey zaman, sabır, doğru ürün veya hizmet ve güçlü bir iş ilişkisi. Bu ilişkileri yönetmenin en kolay yollarından biri, bir Müşteri İlişkileri Yönetimi sistemi (CRM) kullanmaktır. Bu araçlar yalnızca satış temsilcileri için değil; ajanslar ve serbest çalışanlar günlük iş faaliyetlerinde bir CRM kullanarak eşit derecede yararlanabilirler.

 

 

Bir CRM'i tam olarak neyin tanımladığına, işinize nasıl yarayabileceğine, CRM ürünlerinde göreceğiniz genel şartlara ve bundan sonra kullanmayı düşünmeniz gereken ücretsiz CRM aracının bir listesinde size yol göstereceğiz.

 

CRM sistemi nedir?

 

Bir işletme sahibi veya serbest çalışan olarak, daha önce CRM terimini duymuşsundur. Genel olarak, CRM, bir işletmenin mevcut ve potansiyel müşteri ilişkilerini geliştirmeye yönelik stratejiler, en iyi uygulamalar ve araçlar anlamına gelir. Bu, ilişkileri sürdürmek için gerekli tüm bilgileri kapsar. Genel müşteri öyküsünü oluşturmak için önemli olan veriler ve belgeler.

 

Temel bir CRM, işletmenizin aşağıdakileri gerçekleştirebilmesini sağlar:

 

Kişileri içe aktarın ve onları potansiyel müşterileri hesaplar olarak tanımlayın (her birini daha sonra tanımlamalarına kavuşturacağız).

Yapılacaklar listesi (e-posta, arama, yenileme sözleşmesi gibi) olan görevleri her bir kişiye ekleyin.

Dokümanları ilgili hesaba yükleyin (sözleşmeler ve faturalar gibi).

Müşterilere ve potansiyel müşterilere ulaştırma çabalarını izleyin.

Kişilerinizi kuruluşunuzdaki farklı kişilere yönlendirin.

 

Bir CRM sistemini kullanmanın faydaları

 

Bir CRM kullanmadıysanız veya müşteri adaylarınızı, müşterilerinizi ve önemli satış belgelerinizi / sözleşmelerinizi organize etmek için elle kullanılan bir sisteme güveniyorsanız, CRM uygulamakla birlikte aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan pek çok yarar vardır.

 

Zamanınızı yönetmek

 

Zaten bir zaman yönetimi çözümü yerinde olabilir, ancak hiçbir şey bir CRM kadar etkili değildir. Kullanmayı seçtiğiniz sisteme bağlı olarak (bazıları diğerlerine oranla daha fazla proje yönetimi olanağına sahiptir), bir CRM size üzerinde ne çalıştığına, kaç kümülatif tasarım saatinin harcandığına genel bir bakış açısı gösterebilir bugüne kadar bir projede ve bir sonraki projede hangi projelerde çalışmanız gerektiğine öncelik vermenizi sağlar.

 

Müşterilerinizi anlama

 

Bir CRM, pazarlama çabalarınızı bu demografik bilgiler, psikografik bilgiler ve mikro anlar etrafında optimize etmenize olanak tanıyan sürekli bir müşteri bilgileri ve zaman çizelgesine erişmenizi sağlar. Bu bilgi ayrıca CRM'de topladığınız verilere dayalı olarak müşterileri belirli ürünler veya hizmetler konusunda satma fırsatı da açar.