Web Tasarım Süreci - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Tasarım Süreci

Web Tasarım Süreci

Web sitenizi tasarlama veya yeniden tasarlama süreci çok hazırlık gerektirir. Bir web tasarımcısı ile konuşmadan önce elinizde bulunan kaynakları biliyorsanız, herkese yardımcı olur.

Şirketinizin kaliteli görüntülere erişimi var mı?

Basılı malzemeler için bir logo tasarladınız mı, stil rehberi geliştirdiniz mi? 

Bu bilgilerin toplanması web tasarımı danışmanlığı için hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Web Sitesi Tasarımı Danışmanlığı

 

 

İlk görüşmeniz sırasında, bir web danışmanının sizin gibi mevcut web sitenizin unsurlarına ve bilmediğiniz web sitelerine bir fikir vermesi gerekir. İşlevsel değişikliklere ihtiyacınız olabilir ve güncelleştirilmiş bir görünüm isteyebilirsiniz. Bu yüzden web tasarım yapmak daha kolaydır. Sıfırdan başlamak daha mantıklı zamanı belirleyebilirsiniz. Sitenizin sadece bir güncellemeye ihtiyaç duyup duymadığını görmek için "Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listemizi" kullanın. Siteniz için ne gibi hedefleriniz olduğunu bilmeniz önemlidir. Kullanıcılarınız kimlerdir ve ihtiyaçları nelerdir? Siteyi kimlerin kullanacağını ve ne yapmayı umduğunuzu belirledikten sonra, web sitenizin tasarım danışmanlığı için ihtiyaç duyduğunuz belirli bilgileri toplamanın zamanı geldi.

 

Projenin Kapsamı Tasarlamak

 

Web sitenizin tasarımcısı keşif işlemi sırasında size yardımcı olabilir. Bununla birlikte, siteniz için gereken açılış sayfalarının sayısını belirlemek önemlidir. Temel bir web sitesi bir Ana Sayfa, Hakkımızda, Hizmetler ve İletişim sayfası içerir. Bunların temelleri çoğu site, bundan fazlasını gerektirir. Kritik hizmetlerinizi belirleyin ve bunları nasıl pazarladığınızı düşünün.

·         Hizmet Açıklamaları

·         Ürün Sayfaları

·         Alıntı İstekleri

Bunlar, siteniz için düşünmeniz gereken yalnızca birkaç özel sayfadır. Hassas bilgileri kullanırsanız, müşterileriniz için gizlilik politikaları yazmanız veya şifre korumalı sayfalar oluşturmanız gerekebilir.

 

Ne Zaman Başlamayı Bekliyorsunuz?

 

Fiyat dışında en yaygın sorulardan biri, yeni bir web sitesi tasarlamak ne kadar sürüyor. Basit bir web sitesinin oluşturulması 4-6 hafta sürebilir. Projeniz ne kadar karmaşıklaşırsa, işi tamamlamak o kadar uzun sürer. Web sitenizi başlatmadan önce ne kadar zamanınızın olduğunu düşünün. Web sitenizin tasarım danışmanlığı sırasında bu zaman dilimi ile iletişim kurun. Projeyi son başvuru tarihine kadar tamamlayamazsanız, aşamaya geçirmeniz gerekebilir.