Web Tasarımında SVG Animasyon Örnekleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Tasarımında SVG Animasyon Örnekleri

Web Tasarımında SVG Animasyon Örnekleri

Web üzerindeki animasyon son 5 yılda kökten değişime uğramıştır. SVG animasyonu , bir web sayfasında grafik işlemek için en yeni tekniklerden biridir. SVG uzun süredir desteklense de, web tarayıcılarının çoğunda yalnızca kısa bir süre önce destek sağlandı. Daha fazla destek ile geliştiriciler daha iyi bir kitleye ve daha serin fikirleri test etme konusunda daha fazla güvenlik sağlıyor. Zamanla bu fikirler, yüzlerce tasarımcı tarafından benimsedikleri için ortak trendlere dönüşüyor.  

 

 

Gezinme Efektleri

 

Web sitesi başlıkları ve nav menüleri, dinamik SVG'ler için mükemmel alanlardır. Vektörler hem ikonlar hem de doğaçlamalar için bol bol yer bırakan metin olarak çalışabilir. Çoğu tasarımcı, kullanılabilirliğin estetik öneme girdiğini kabul eder. Form fonksiyonu takip eder. Bu, etkileri ile deli olmamalısınız anlamına gelir. Favori örneklerimden biri Bjango navigasyonunda bulunabilir. Logoyu içeren her bağlantı bir SVG olarak tasarlanmıştır. Bağlantıları gezdirirken eşsiz bir renkle birleştiğinde hoş bir hareket efekti elde edersiniz. Logo aslında daha dikkat çekmek için benzersiz bir degrade görüntüler. Bazı geliştiriciler metin temelli öğeler için SVG kullanımına karşı olabilse de, efekt gerçekten tasarıma bir yenilik ekliyor. Oldukça basit olsa da, animasyon açıkça göze çarpıyor.

Gezinme simgeleri SVG'lerin başka bir kullanımıdır. Bazı tasarımcılar, bağlantıların üzerinde benzersiz simgeler içeriyor. Bazıları navigasyona bağlanmak için simgeler kullanıyor. 

 

 

 

Özel Vektör Arka Planları

Özel grafikler her zaman arka plan özellikleri olarak popüler olmuştur. Ne yazık ki, tüm tasarımcılar, özel tasarlanmış grafikleri uygulamak için beceri sahibine sahip değildir. Fakat ücretsiz ders kitaplarının ve vektör düzenleme araçlarının yükselişiyle, hareketli vektörel arka planlar oluşturmak artık oldukça basit görünüyor. Bazı grafikler şirketin markalaştırmasıyla karıştırılacaktır, bazıları daha "gerçekçi" olarak tasarlanmıştır. Üst sayfa bölümü, fraktal unsurların farklı ülkelere atladığı parlak turuncu bir haritayı kullanıyor. Animasyon, e-ticareti ve internet'in dünyadaki her yerden bir şey satın almayı nasıl kolaylaştırdığını göstermek içindir.