KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Her insanın kendine özgü bir karakteri olduğu gibi firmaların da kendine özgü bir felsefesi ve yapısı vardır. İnsanlar üzerine giydiği kıyafetlerle, iletişim şekilleriyle, kendilerine gösterdikleri özenin oranıyla karakterlerini dışarıya vururlar. Bu şekilde sosyal çevrede kendilerine göre bir yer edinirler. Firmaların kurumsal kimliği de bu anlamda önemlidir. Kurumsal Kimlik, firma felsefesine ne kadar uygun ise ticaret dünyasında kendisi için en doğru yeri o kadar kolay bulur.

Logo Tasarımı yapılırken kullanılan yazı fontundan, oluşturulan amblemlere kadar bir hikaye oluşturulmalı, daha sonra bu hikayeye bağlı kalarak firmaya ait tüm tasarımsal materyaller hazırlanmalıdır.

 

Verdiğiniz hizmetle ilgilenen müşterilerin sizi hiç tanımadığını hayal edin. Sizinle ilgili ilk kanıya kurumsal kimliğinize bakarak ulaşacaklardır. Bu nedenle ne kadar iyi bir kurumsal kimliğe sahipseniz, müşterilerinizi ilk anda etkilemeniz o kadar kolay olacaktır.

 

Lacivert Tanıtım ve Medya A.Ş. olarak kurumsal kimlik tasarımına başlamadan önce firmanızla ilgili detaylı bir analiz yapıyor ve sizlerle her noktaya temas edilecek bir toplantı organize ediyoruz. Daha sonra kurumsal renklerimizi belirleyerek logonuzun tasarımına başlıyoruz. Logonuza ve firmanıza en çok yakışacak yazı fontlarını belirliyor, kimi zaman da firmaya özel fontlar geliştiriyoruz. Logonuzun farklı alanlarda kullanım ölçü ve şartlarını belirledikten sonra kurumsal kimlik kılavuzunun hazırlanmasına geçiyoruz.

 

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neleri İçerir?

 

Logo ve Logotype

 

Firmanızın logosu ve yazı biçimi size özgü olmalı, başka bir firmayı anımsatmamalı, ya da hazır vektörler kullanılarak oluşturulmamalıdır. Renk tonları doğru belirlenmeli, baskı türüne göre RGB, CMYK, PANTONE VE RAL gibi değişik renk modlarında sorun çıkartmayacak renkler kullanılmalıdır.

 


 

Matbu Evraklar

 

Fatura, zarf, antetli kağıt, kayıt formu, kartvizit, cepli dosya gibi, matbaa baskılarının tamamını içerir. Hazırlanan kurumsal kimlik kılavuzunda tüm boyutlar, logonun kullanım şekilleri belirtilir.

 


Indoor – Outdoor Reklam Tasarımları (Açık Hava Reklam Tasarımları)

 

Büyük boyutlu açık hava reklamlarının tasarımları kurumsal kimlik kılavuzu içerisinde yer almaktadır. Billboard reklamları, raket reklamlar, bina dış cephe giydirmeleri gibi alanlar için farklı çözümler sunulmaktadır.

 


 

Endüstriyel Tasarımlar

 

Kurumsal kimlik kılavuzu içerisinde tabela, araç giydirmeleri, personel kıyafetleri vb. endüstriyel makinalarda üretilen ürünlerin tasarımları mutlaka bulunmalıdır. Endüstriyel üretim yapan firmaların tasarım departmanlarının zayıf olduğunu düşünürsek, onları yönlendirebilecek en doğru kaynak kurumsal kimlik kılavuzlarıdır.

 

 

Sarf Malzeme Tasarımları

 

Sektörden sektöre değişen sarf malzemelerin kurumsal kimliğinize uygun olarak tasarlanması, müşterilerinizin gözünde firmanızın değerini büyütecektir. Söz konusu bir restoran ise ıslak mendilinden peçetesine, yönlendirme tabelalarından masa örtülerine kadar kurumsal kimliğe uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır. Veya bir lojistik firmasından bahsediyorsak sevkiyat yapılan kutuların tasarımları, firmanın kimliğini ortaya koymalıdır.

 

Promosyon Ürünleri

 

Firmanızın bilinirliğini arttırmak, müşterilerinizin sizi hatırlamasını sağlayacak çeşitli somut hediyeler sunmak ve şirketinizin prestijini arttırmak amacıyla, kurumsal kimliğinize ve felsefenize uygun materyallerin seçilmesi ve tasarlanması son derece önemli bir konudur.

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. sizin için en uygun promosyon ürünlerini seçer, baskısını ve tedarik sürecini kontrol eder.

 

Dijital Ortam Tasarımları

 

Web sitesi, sosyal medya, toplantı sunumları gibi, firmanızı doğru şekilde ifade edebilmeniz gereken mecralarda ihtiyaç duyduğunuz tasarımlar, kurumsal kimlik tasarımı çerçevesinde önceden hazır hale getirilir. Sürdürülebilir çalışma yapıldığı takdirde ufak nüanslar ile güncellenerek kullanıma sunulur.

 

Masaüstü Yayıncılık

 

Firmanıza ait gazete, dergi, bülten, faaliyet raporu gibi dizgi ve mizanpajı önem arz eden, masaüstü dökümanların kurumsal kimliğinize uygun biçimde tasarlanması gereklidir. Bu nedenle oluşturulan kurumsal kimlik kılavuzunda bu dökümanların Kapak, indeks ve künye gibi sayfaları, içerik sayfası yerleşimleri önceden belirlenmelidir.

 

 

 

Kurumsal Web Tasarım

 

Firmanızın dünyaya açılan kapısı web sitenizdir ve kapıları her zaman ziyaretçilerinize açıktır. Misafirlerinize hazırlıksız yakalanmamak için web sitenizin her daim çalışır, erişilebilir ve doğru içeriği sağlayabilir olması gerekmektedir. Bunun yanında firmanızın felsefesini, kurumsal kimliğini yansıtması da oldukça önemlidir.