WEB TASARIM

WEB TASARIM

Bir web sitesi oluşturmak için hazırlanan projede uygulanan materyal ve yöntemlerin bir süreç içerisindeki yapılan çalışmaları kapsar. Web tasarım çalışmaları genel olarak; arayüz tasarımı, standartlaştırılmış kod ile özel yazılım, görsel tasarım ve web içerik yazılarıdır. Bu çalışmalar sonucunda bir web sitesine sahip olacaksınız. Böylece firmanızı internet ortamına taşırsınız ve organik aramalarda web sitenize gelen ziyaretçileri, potansiyel müşterilere dönüştürmenizi sağlayacaktır. Tasarım dünyası hızla ilerliyor ve her zaman yeni araçlar çıkıyor. Web tasarım becerilerimiz ile müthiş dijital işi hazırlamak, denklemin yalnızca bir parçasıdır. Her büyük web sitesi bir amaca hizmet eder ve bu amaca mümkün olduğunca ulaşmanızı kolaylaştırıyor.
 

Akıllı telefonların, iPad'lerin ve dokunmatik ekranların gelişleri son birkaç yıldır web tasarımında önemli bir etkisi oldu. Mobil uygulama tasarımından kaynaklanan yeni tasarımların ve tekniklerin çoğaldığını görüyoruz. Son on yılda web tasarımının yoğun metin tabanlı web sitelerinden etkileşimli, zengin görüntülü video paylaşım uygulamalarına nasıl taşındığını gördük. Arka plan resimleri söz konusu olduğunda bunlar modern web tasarımın en açıklayıcı kelimeleridir. Tasarımda yalnızca HD'yi düşünmekle kalmayız aynı zamanda tüm ekranı kaplayan arka planlarla HD'yi uygularız. Bu tasarım tekniği doğal olarak görselleri, yüksek çözünürlüklü ekran çözünürlüğü, kullanıcıların daha önce mevcut olmayan daha ayrıntılı görüntüleri görmeleri için mükemmel bir fırsat sağlayacaktır. Web sitesi tasarımı, özellikle arka plan görüntüsü söz konusu olduğunda, sinematik bir deneyim haline geliyor. Web sitelerindeki HD video, hareketli bir arka plan aracılığıyla iletilen katmanlarla dolu bir multimedya deneyimi oluşturuyor.

 
Günümüzde kurumsal zorunlulukların en başındaki yerini koruyan temel öge web sitesidir. Anında güncellenebilen, kolay erişilebilen ve hızlı iletişime olanak sağlayan web sitesi, firmanızın müşterileriyle arasındaki en önemli bağlantı yoludur.

 

Bu kadar büyük önemi olan bir teknolojinin doğru tasarlanması, müşteri profiline uygun görünüme sahip olması, güncel teknolojiye uygun şekilde kodlanıp yeni gelişmelere ayak uydurabilmesi, her platformda ziyaretçilerin taleplerine karşılık verebilmesi oldukça önemlidir.

 

Yıllar içerisinde birçok değişime ve yenileşmeye uğrayan Web Tasarım, günümüzde tek başına yeterli olmamakla birlikte, mobil uyumluluk, SEO(Arama motoru optimizasyonu), farklı tarayıcı platformlarına uyumluluk gibi özelliklere de sahip olmalıdır.

 

 

Web Tasarım Neden Önemlidir?

 

Web siteniz, firmanızın Dünya’ya açılan kapısıdır. Kullanıcılar web sitenizin tasarımına, erişilebilirliğine ve içeriğine göre sizden hizmet alıp almamaya karar verirler.

 

İyi bir web sitesi, kurumsal kimliğinize uygun bir tasarıma sahip olmalı, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi en doğru şekilde anlatacak şekilde oluşturulmuş görselleri, kullanıcıların kolay erişebileceği şekilde sergilemeli, arama motorlarının büyük önem verdiği koşullarda özgün ve doğru metinlerle desteklenmelidir.

 

İyi tasarlanmış bir web sitesi, yansıttığı kurumsal görünüm ve doğru bilgi ile firmanıza müşteri kazandırabilirken, günümüz teknolojisinden uzak, kopya içeriklerle ve doğru bilinen yanlışlarla tasarlanmış bir web sitesi, büyük bir deniz olarak tabir edebileceğimiz internet ortamında en diplerde yer almanıza sebep olacak ve sizi ticari açıdan fayda yerine zarara uğratacaktır.

Kurumsal Web Tasarım

 

Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece büyük şirketlerin önem verdiği Kurumsal Kimlik, günümüzde her firma için bir ihtiyaçtır. Vizyon sahibi bir şirketin olmazsa olmazı olan Kurumsal Kimlik, firmanızın felsefesine uygun bir şekilde oluşturulup müşterilerinizle aranızda görsel bir bağ oluşmasını sağlar. Kurumsal kimliği güçlü bir firmanın ticari ilişkileri de aynı oranda güçlenecektir.

 

Kurumsal bir web sitesi, firmanın ana renklerine sadık kalarak, şirket faaliyet alanına uygun olarak kurumsal kimlikte belirlenmiş fontları ve çizgileri kullanarak oluşturulur. Firmanın ürün sergileme şekli, hizmet anlatım biçimi web sitesine ne kadar doğru yansıtılırsa internet dünyasındaki potansiyel müşterileriniz sizi o kadar iyi anlar.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. olarak müşterilerimize Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Web Tasarım alanlarında birbiriyle uyumlu ve bütünleşik bir hizmet sunmaktayız. Sektör ve potansiyel müşteri kitlesi üzerine kapsamlı bir analiz yaparak sizlere en uygun kurumsal kimlik tasarımı ve web tasarım çözümlerini oluşturarak firmanıza değer katıyoruz.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarım

 

Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşmasıyla, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanışlı olan web siteleri mobil cihazlarda işlevselliğini kaybetmektedir. Buna bağlı olarak web sitesi arama motorlarındaki sıralarını kaybetmekte, müşteriler mobil içerikli sitelere yönlenerek web sitenizi ziyaret etme deneyiminden kaçınmaktadır.

 

Bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu bir şekilde hazırlanması, içeriğinin mobil cihazların çalışma prensipleri ve kullanıcıların internet kotalarını baz alarak oluşturulması gerekmektedir.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. %100 mobil uyumlu web siteleri ile müşterilerinin bu alandaki ihtiyacını karşılamakta, ziyaretçilerinizin en doğru mobil deneyimi yaşamalarına yardımcı olmaktadır.

 

 

 

Responsive Web Tasarım, CSS ve HTML Desteği

 

Bilgisayarlar için oluşturulmuş web sitelerinin mobil cihazlarda deneyimlenmesi oldukça zordur. Bu nedenle web sitenizin mobil cihazlara anında uyum sağlayabilmesi önemlidir.

 

Responsive Web Tasarım sayesinde web siteniz mobil cihazlarda ya da farklı ekran çözünürlüklerinde en doğru görünümü ziyaretçilerinize sunar ve müşterilerinizin en doğru deneyimi yaşamasını sağlar.

 

 

Yönetim Paneli

 

İyi bir web tasarım yaptırmış olabilirsiniz. Siteniz mobil uyumlu çalışıyor olabilir. Fakat sitenizi güncel tutmuyorsanız müşterileriniz için bunların hiçbir anlamı yoktur. Web sitesinin en önemli özelliği hızlı iletişime olanak sağlamasıdır. Yeni ürün ve hizmetlerinizi web sitenize anında ekleyebiliyorsanız bu ürün ve hizmetlerden alacağınız geri dönüş o kadar çabuk olacaktır.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. kendi oluşturduğu kullanıcı dostu yönetim paneli ile size içeriğinizi kolay yoldan güncelleme, duyuru, haber, ürün ve referans gibi eklemeleri yapabilme olanağı sağlıyor. İçeriğinizi arşivleme ve sıralama imkânı da sunan Lacivert Yönetim Paneli deneyimi ile web sitenizi keyifle yöneteceksiniz.

 

Özgün İçerik ve Tasarım

 

Web sitenizin içeriği ne kadar özgün olursa arama motorlarından alacağınız verim o kadar yüksek olacaktır. Size özel olarak çekilmiş fotoğraflar, düzenlenmiş görseller, yazılmış metinler ile web sitenizi özgün bir şekilde hayata geçiriyor, sizleri rakiplerinizden bir adım öne çıkarıyoruz.