Adobe Stock'ın Görsel Aramasını Kullanma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Adobe Stock'ın Görsel Aramasını Kullanma

Adobe Stock'ın Görsel Aramasını Kullanma

Adobe Stock'ı kullanarak bu proje için doğru görüntüyü bularak başlayalım. Normal bir anahtar kelime arama yöntemi kullanmak yerine Adobe Stock'ın yeni görsel aramasını kullanacağız. Bu gelişmiş arama yöntemi, başka bir resim bulmak için görüntünün görsel içeriğini kullanmamızı sağlar.
 
Bu projede, yeşil arka planda izole edilmiş yeşil ve kırmızı tek kullanımlık kahveleri kullanarak tatil temalı bir tasarım yaratmak istiyoruz. Bir kahve fincanı ve beyaz kağıt kullanarak, aradığım görüntüyü alay ettim ve cep telefonumla fotoğraf çekti.
 
 
Şimdi bu dosyayı Adobe Stock'a yükleyebilir ve bu resimden benzer sonuçlar alabilirsiniz.
 
Adobe Stock'a giderek başlayın, ardından arama çubuğundaki kamera simgesini tıklayarak görsel arama kutusunu getirin. Veya resmini tarayıcınıza sürüklemeniz yeterlidir.
 
 
Arama sonuçları, yüklediğimiz kahve fincanı görüntüsüne görsel olarak benzeyen görüntüler getiriyor.
 
 
Daha spesifik sonuçlar elde etmek için aramayı hassaslaştırabiliriz. Arama çubuğuna "Tatil" yazın ve arama simgesini tıklayın. Bu incelik, tatil temalarına sahip kupaları döndürür. Bu şenlikli kahve fincanı, tasarımımız için mükemmel çalışacaktır.
 
Bir sonraki adım, fincanlardan birinin Yeşillikler'e rengini değiştirmektir. Bunun için Adobe Photoshop CC kullanacağız.
 
Farenizle "Önizlemeyi Kaydet" simgesinin üzerine gelin ve Creative Cloud Kitaplığınıza kaydedin. Bu proje için sadece "Öğretici Fikirler" adlı bir kütüphane yarattım. Creative Cloud üyesi değilseniz, önizlemeyi masaüstünüze indirebilirsiniz. Daha sonra, bilgisayarınızdaki başka bir görüntüyü açacağınız gibi görüntüyü açabilirsiniz.
 
 
Photoshop'ta, kütüphaneler panelinizdeki iki kırmızı kahve bardağının görüntüsünü (Pencere> Kütüphaneler) göreceksiniz. Küçük resme yeni bir sekmede açmak için çift tıklayın, aksi halde açık belgenin üzerine tıklayıp sürükleyebilirsiniz.
 
 

 

Resmi tıklayıp Kütüphaneler Panelinizden herhangi bir açık belgeye sürükleyin. Eğer yoksa, dosya oluşturmak için Dosya> Yeni'ye gidin.