Baskı Üretiminde Görülen Hatalar - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Baskı Üretiminde Görülen Hatalar

Baskı Üretiminde Görülen Hatalar

Üst Baskı, baskı üretiminde çok sık görülen yaygın bir hatadır. Bunu önlemek kolaydır, ancak kaçırmak daha kolaydır. Bu nedenle, dergi tasarımı yaparken kullanılan nesnelere ve renklere doğru öznitelikleri dikkatle atamanız gerekir. Özellikle siyah renkli nesneler ve metinler.

Üst Baskı, bir rengi üst üste basmanın bir işlemidir. Bir nesneyi üst baskı olarak ayarladığınızda (Pencere Çıktı - Öznitelikler) aşağıdaki diğer nesnelere üst baskı yapar. Bu, alt nesnenin tamamen bastırılacağı anlamına gelir. Öte yandan, üst baskı yapmak için ayarlanmamış üst nesne, aşağıdaki nesnede en iyi görüntünün iki hatası var. Üst yazı, görüntünün aşağıda gösterilmesini sağlayan cam mavi nesneye uygulanır ve siyah hataya "zengin" siyah uygulamayarak aynı hatayı yapmıştır. Alttaki resim hata göstermez.

 

 

Metnin Üzerine Yazdırılması

 

Diyelim ki resmin üst kısmına yerleştirilen ve üst baskıyı kapatan 10pt'a ayarlanmış resimli başlıklarınız var. Yanlış kayıt olarak bilinen sorun ortaya çıkabilir ve görüntü ile metin arasında ince beyaz çizgiler oluşur. Kayıttan çıkarma kaydını telafi etmek için siyah metin her zaman üst baskı olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bu varsayılan seçenek olduğu için bunu bu şekilde bırakmalısınız.

 

 

Ancak, diğer taraftan, tüm sayfaya yayılmış büyük bir başlığınız varsa ve aşağıda başka bir renkte bir nesne veya bir resim varsa, siyah renkli metinler çok daha büyük olduğundan aşağıdaki nesneler görünecektir. Bu durumda üst baskıyı kapatır mısınız ? Tabii ki hayır!