Dergi Kapak Tasarımı İçin Tavsiyeler - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Dergi Kapak Tasarımı İçin Tavsiyeler

Dergi Kapak Tasarımı İçin Tavsiyeler

Kapak Tasarımı

 

Kapak modeli düz kameraya bakmalıdır. Göz teması önemlidir. Oynayabileceğiniz bir kapak tasarlarken abartabilirsiniz, ancak konseptiniz ve stiliniz arasında kalmanız ve neyi abartmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Her bir kapak çıkacak bir başlık gerekiyor. Boyutta, renkte, tutum içinde. Kapak sayfası bir odak noktası olmalıdır. Resimde bir başlık veya sayı olabilecek bir model olabilir. Kapağı üç bölüme ayırın. Ana kapak çizgisine sahip büyük, daha az kapak çizgisi olan daha küçük ve daha az kapak çizgisi olan en küçük parça.

 

 

Kapak çizgileri için turuncu renk kullanmayı planlıyorsanız, bunları ilave spot rengi ile basabilirsiniz. Yeşil kapak sayfalarında en az kullanılan renktir ve kırmızı en çok kullanılan renktir. Hangisini kullanırsanız kullanın, renkler arasında bir kontrast oluşturduğunuzdan emin olun.

 

Ana rengin bir önceki sayıdakinden farklı olması gerekir. Alıcılar yanlışlıkla yeni konuyu eski ile değiştirebilir ve almayabilirler. Daha küçük kapak çizgileri için, arka plan karanlıksa, tercihen siyah metin veya beyazla gidebilirsiniz. Daha büyük olanlar için renk kullanın. Fotoğraf kapak sayfasında daha iyi görünüyor ve illüstrasyonlardan fazlasını satıyor. Stüdyosunda kapak modelini çekip çekmediğiniz veya model arka planın stok fotoğrafını satın almanız halinde, tek renk olması gerekmez. Arka planda herhangi bir desen veya renk karışımı, bir kapak sayfası tasarlarken hayatınızı cehenneme çevirir.

 

Kapak Çizgileri

 

Kelime oyunu kullanın, ancak okuyucuların anında anlayabileceğinden emin olduğunuzda kullanın. Potansiyel alıcı, sözcük oyunu ile ne demek istediğini düşünecek vakit yok. Her şey bir saniyede net olmalıdır. Kapak çizgisi olarak bir soru sormayı düşünüyorsanız, ona bir cevap verin.En büyük kapak çizgisinin derginin en büyük özelliği olması gerekmiyor. En büyük kapak satırı hedef okuyucularınızın en büyük bölümüne hitap etmelidir. Örneğin, kadın dergisinde bunlar diyet, güzellik, moda olabilir; erkekler mags için, araba, fitness olabilir ...

 

 

Bir dergide çok şey olduğunu düşündüklerinden sayıları kullanın . Sayılar çoğu zaman en iyi satış noktanız olabilir. Örneğin, "XYZ'deki en iyi güzellik salonları 22" Numaraları kullanarak okuyucunuza kapak çizgisinde belirttiğinizden daha büyük bir sayı seçtiğinizi söylüyorsunuz. Zaman zaman en çok satan kapak çizgilerini tekrarlayın. Özellikle kapak çizgisi o kadar büyük olursa, kendinizi tekrarlamak bir utanç değildir. Bir kapak çizgisini bir listeyle değiştirebilirsiniz. Okuyucular listeleri sever. Okuyucunun merakını artırmak için açıklayıcı kelimeler kullanın.