Dijital Pazarlama Stratejileri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Dijital Pazarlama Stratejileri

Dijital Pazarlama Stratejileri

Bir web tasarımcı olarak, yaratım sanatında kaybolmak kolaydır. Sonuçta, birinci sınıf web sitelerini düşünmek ve farketmek, endüstrinin tümüyle ilgilidir. Bununla birlikte, büyük tasarımlar yaratmak kadar önemli olan, onları görmek için dünyayı orada bulmaya başlamanızdır. Özellikle de serbest çalışan veya kendi işinizi kuruyorsanız. Bir tasarımcı olarak yeteneklerinizi geliştirmek çok önemlidir ve istikrarlı bir müşteri akışı sağlamak ve kendiniz için çalışma özgürlüğünü korumak için proaktif bir pazarlama stratejisi anahtardır. İster uzun zamandır var olan tasarım işiniz olsun ya da yeni başlıyor olsun, işinizi geliştirmek için en değerli araç ve teknikler ile güçlü bir portföy her tür sanatçı veya tasarımcı size anlatacak, büyüleyici bir portföy kesinlikle çok önemli. Görsel özgeçmişiniz olarak, potansiyel müşterilerinizin gördüğü ilk şeylerden biri olmalı ve kalıcı bir izlenim bırakmanız büyük önem taşıyor. Portfolyo hazırlarken göz önüne almanız gereken birkaç husus mevcut sunum ve sunum şekliniz açısından geçerlidir. Elbette, en iyi tasarımlarınızı vurgulamak istersiniz, ancak beceri setinizin çeşitliliğini iletmek için çeşitli projeler sergilemek de önemlidir. Bu, çeşitli kökenden gelen geniş bir müşteri yelpazesine sahip olmanıza yardımcı olur ve size yeni zorluklar atma ve netinizi daha da genişletme fırsatı sunar. Aynı zamanda, yalnızca bir tasarımcı olarak gerçekten iyi ve gerçekten olduğunuzu göstermek için düzenli olarak güncellenmelidir.

 

 

Portföyün kendisinin sunumu da aynı derecede önemlidir ve bu kendi başına bir tasarım projesi olarak ele alınmalıdır. Portföyünüzün çevrimiçi olması, iş web sitenizin parçası olması ya da ayrı bir varlık olması mantıklıdır. Özel yapım web sitesi açısından, başkalarının onunla ilgilenmesine izin vermek mümkündür. Ancak kolayca erişilebilir olduğu ve gezinmesi kolay olduğu sürece, bu yaratıcı olmanız ve unutulmaz bir şeyler bulmanız için mükemmel bir fırsattır. Daha ilham almak için, şu anda web üzerinde bulunan benzersiz portföy tasarımlarından bazılarına bir göz atın. Son olarak, açıkça görülebilen iletişim bilgilerini eklemek ve diğer tüm pazarlama platformlarından portföyünüze geri dönmek çok önemlidir.

 

Sosyal medya

 

Sosyal ağlar , başarılı pazarlamanın anahtarı olarak uzun süredir kullanılmaktadır. Sosyal medya pazarlaması içerisinde başarı bulmak söz konusu olduğunda, birkaç alakalı kanal seçerek ve düzenli, aktif bir varlığı korumak, her mevcut platformda sporadik olarak yayınlamaktan çok daha verimlidir. Her gün sosyal medyaya biraz zaman ayırmanız kendinizi sektör içinde konumlandırmanıza olanak tanır. Takipçilerinize faydalı ve ilgili mesajlar vermeye devam edin. Hizmetlerinizin tanıtımına ek olarak, Twitter ve Facebook gibi platformlar, ilgili içeriğe bağlantı oluşturmak ve ilginç tartışmalar üretmek için idealdir. Bu da güçlü bir çevrimiçi topluluk oluşturmak için yardımcı olacaktır.

 

 

En alakalı platformlara katılmanın yanı sıra, yaklaşımınızı her birine uyması için hafifçe uyarlamanıza yardımcı olur. Örneğin, Instagram ve Pinterest tasarımın görsel yönlerine odaklanmak için kullanılabilir; bu arada, Twitter, endüstri eğilimlerini izlemek ve tartışmak için idealdir. Bireysel farklılıklarına rağmen, sosyal medya hesaplarınızı çapraz bağlarken, her platform arasında trafik çekmenize ve genel olarak güçlü bir sosyal varlığı geliştirmenize olanak tanır.

 

En değerli pazarlama kaynaklarınızdan biri önceki müşterileriniz ve onlara övgülerinizi söylemelerine izin vermek, yenilerini almak için etkili bir yoldur. Bir müşteriyle çalışmayı bitirdikten sonra, onlarla olan deneyimleri hakkında birkaç kısa satır yazmalarını isteyin. Bunu, iletişim devam ederken projeniz bittikten hemen sonra yapmak en iyisidir. Web sitenize bir 'referanslar' bölümü eklemeyi veya ilgili projelerle birlikte portföyünüzde yer almasını isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, her bir müşteriden size beşten bir puan vermesini ve portföyünüzde bunu benzer bir şekilde sunmasını isteyebilirsiniz. Bir kez daha, sosyal medya da burada kullanışlı olabilir. Belirli bir müşteriyle çalışmanın ne kadar beğendiğini paylaşmak, yalnızca bir referans olarak hizmet etmekle kalmayıp aynı zamanda işinize daha kişisel bir avantaj sağlayan olumlu bir yanıtı da beraberinde getirecektir.