Google'da derecelendirilen Web Sitesi İçeriği - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Google'da derecelendirilen Web Sitesi İçeriği

Google'da derecelendirilen Web Sitesi İçeriği

Web sitenizdeki içerik hem organik hem de ücretli trafiği yönlendirir. Arama sıralarına nereden düştüğünüzü belirler ve pazardaki güvenilirliğini belirler. Yazdığınız her makale, iki kitle için olmalıdır. Google'da nasıl içerikler bulabileceğinizi düşünün. Öncelikle, belirli bir terimi ararsınız ve ardından Google'ın döndüğü ilk birkaç sonuca geçersiniz. Milyonlarca sonucun geri gelmesine rağmen, bunlardan 30'unu bile zaman geçireceğiniz ihtimali yok.

 

 

Gerçek şu ki çoğu insan bunu arama sonuçlarının ikinci sayfasında geçirmiyor. Yeni istemciler sizi bulmak için web sitenizin arama sonuçlarının ilk iki sayfasında listelenmesi gerekiyor. Sıralamayı belirlerken bir çok faktör oynamakla birlikte, ilgili içeriğe sahip olmak ağırlığın üstünde. Google, içeriğinizin tamamına yerleştirilen anahtar kelimeler kullanarak alakalılığı belirler. Dolayısıyla , Google'da sıralama yapmıyorsanız içeriğinizi yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Ancak, bundan daha da ileri gider. İlgili arama dizelerini ve cümleleri eklemelisiniz. Arama motorları, içeriğinizin değerini ölçmek için bunları birbirine bağlar.

 

Biçimlendirme Neden Gereklidir

 

Google bir kişi değildir. Hangi web sitesinin alaka düzeyi ve hangisinin uygun olmadığını belirleyemez. Bunun yerine, Google, belirli anahtar kelimeleri ve ilgili ifadeleri arayan bir algoritma kullanıyor. Bunlardan Google, web sitenizin amacını belirler. Sitenizin içeriği düzgün bir şekilde sınıflandırılmış, kaynaklı ve biçimlendirme kurallarını takip ediyorsa, sizi arama sonuçlarının en üstüne götürebilir.